04.02.2019/14:45

Sieć Dino może zastąpić Eurocash w WIG20

Zdaniem Macieja Marcinowskiego z Domu Maklerskiego Trigon spółka Dino Polska zastąpi Eurocash lub Energę w portfelu WIG20 po lutowej rewizji indeksów GPW. Po sesji 15 lutego GPW stworzy ranking spółek, który będzie podstawą do zmian w składach indeksów  - giełda ogłosi je 28 lutego.

Jak powiedział "PAP Biznes" Maciej Marcinowski Dino Polska na pewno wejdzie do WIG20 w ramach najbliższej rewizji. Na pograniczu opuszczenia indeksu są natomiast Eurocash i Energa.

Ranking WIG20 obliczany jest na podstawie obrotów akcjami spółek za ostatnie 12 miesięcy oraz wartości akcji w wolnym obrocie, wyznaczoną w oparciu o losowo wybrany kurs zamknięcia z ostatnich pięciu dni sesyjnych, licząc wstecz od dnia rankingu.

Jak informuje "PAP Biznes" na dzień 1 lutego najmniejszy udział w portfelu indeksu WIG20, 0,7 proc., miał Eurocash, a przedostatnie miejsce, z udziałem na poziomie 0,93 proc., zajmowała Energa. Z kolei udział Dino Polska w portfelu mWIG40 wynosił 7,76 proc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Polak 06.02.2019

    Nie dajcie im zginąć - jedyna Polska sieć !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.