30.07.2020/15:25

Sieć Dunkin zamyka setki lokali w całych Stanach Zjednoczonych

W czwartek Dunkin ogłosił, że planuje zamknąć około 800 lokalizacji w USA do końca roku. To około 8 proc. wszystkich lokalizacji Dunkin' w USA, a także około 2 proc. ogólnej sprzedaży firmy w USA w 2019 roku.

Dunkin poinformował w czwartek, że sprzedaż LfL spadła o 18,7 proc. w ostatnim kwartale, z wyłączeniem lokalizacji, które były tymczasowo zamknięte. Po ponownym uruchomieniu punktów sprzedaż poprawiała się z tygodnia na tydzień przez cały kwartał, osiągając jednocyfrowe spadki w tygodniu kończącym się 25 lipca.

Praca z domu i konieczność ograniczenia zakupów i wyjść do punktów gastronomicznych wpłynęły na wizyty w kawiarniach podczas pandemii koronawirusa. Dunkin był w stanie zrekompensować sobie spadek liczby oferując droższe zamówienia w postaci zamówień hurtowych, dodanych przekąsek i droższych napojów, takich jak zimne napoje premium, napoje na bazie espresso i matcha lattes.

Dunkin jest jedną z wielu sieci, które zostały zmuszone do zamknięcia lokali z powodu pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także