20.02.2020/12:29

Sieć Moya wprowadza drewniane sztućce do konceptów Caffe Moya

Sieć stacji paliw Moya chce całkowicie wyeliminować z użycia plastikowe noże i widelce. W tym celu wprowadza do swoich kącików kawowych warianty drewniane.

– Całkowita rezygnacja z tworzyw sztucznych jest niemożliwa ze względu na wymogi dotyczące bezpieczeństwa żywności, jednak podjęliśmy zdecydowane działania mające na celu ograniczenie zużycia plastiku na stacjach paliw Moya – mówi Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim S.A, właściciela sieci.

To nie pierwsze z takich rozwiązań wprowadzone w koncepcie gastronomicznym Caffe Moya. Klienci zamawiający kawę na wszystkich stacjach MOYA mogą skorzystać z drewnianego mieszadełka, a na większości obiektów zostały wyeliminowane torebki plastikowe na rzecz papierowych.

– Zdajemy sobie sprawę z obowiązków, jakie obecnie spoczywają na dynamicznych przedsiębiorstwach, takich jak nasze. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest ważnym aspektem prowadzenia działalności Anwim. Dlatego angażujemy się w liczne przedsięwzięcia charytatywne, wspieramy fundacje i inne organizacje non-profit, jesteśmy też sponsorami wartościowych przedsięwzięć. Wyeliminowanie plastikowych sztućców jest kolejnym krokiem w stronę ekologicznej racjonalizacji naszej działalności – dodaje Filip Puchalski.

Anwim S.A. rozpoczął także niedawno pilotażowy program polegający na instalowaniu infrastruktury fotowoltaicznej na stacjach paliw. Celem projektu jest poprawa bilansu energetycznego poszczególnych obiektów i pośrednio obniżenie emisji CO2 do atmosfery.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.