13.03.2017/14:24

Sieć Netto prowadzi w Polsce sklepy całodobowe

Pod koniec ubiegłego roku sieć Netto poinformowała, że chce zwiększyć na rynku duńskim liczbę sklepów działających przez całą dobę. Co ciekawe, w Polsce duński operator ma także sklepy które działają przez 24 h, ale tylko w sezonie turystycznym.

Pod koniec października 2016 r. sieć dyskontów Netto poinformowała, że chce podwoić do 30 sklepów, które pracują przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Testy wydłużonych godzin sprzedaży prowadzone były wtedy od dwóch lat w Kopenhadze i Aarhus.

Nowe rozwiązanie ma ułatwić klientom zakupy i sprawić, że nie będą musieli kupować na zapas, a będą mogli zrobić sprawunki w dogodnym dla siebie momencie. Szczególnie, że zmienia się styl życia mieszkańców Danii, którzy pracują coraz więcej, wstają bardzo wcześnie, a kładą się spać coraz później.

Przedstawiciele sieci Netto poinformowali, że testowe sklepy całodobowe odnotowały przyzwoity wzrost sprzedaży.

Jak informuje Sławomir Nitek, dyrektor operacyjny Netto Polska, na polskim rynku działają już dyskonty duńskiej sieci czynne całą dobę, m.in. w Międzyzdrojach i w Ustce. – To sklepy działające sezonowo ( w sezonie turystycznym - red.). Rozważamy również kolejne lokalizacje. Jednak na razie żadne nasze placówki nie będą na stałe otwarte 24 godziny na dobę. W okresie wakacyjnym w miejscowościach wypoczynkowych ma to sens, ale w większych miastach poza sezonem koszty ochrony oraz utrzymania obiektu przewyższają potencjalny obrót sklepu w godzinach nocnych – podkreśla Sławomir Nitek.

Należąca do duńskiej grupy Dansk Supermarked sieć dyskontów Netto działa w Polsce już 22 lata. W tym czasie wypracowała pozycję jednego z największych operatorów detalicznych w naszym kraju. Firma ma w Polsce ponad 360 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech.

Kliknij i przeczytaj także:

Sieć Netto chce w 2017 r. zmodernizować większość swoich sklepów w Polsce

Sieć Netto rozwija nowy koncept sklepu w Polsce – wywiad / galeria zdjęć

W 2017 r. Netto przyspieszy z rozwojem sieci. Główny priorytet to jednak modernizacja sklepów

Netto wprowadziło Półkę Zdrowia do wszystkich sklepów

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.