21.02.2017/11:39

Sieć Netto szuka sposobów na ograniczenie marnowania żywności

Sieć sklepów Netto wywodzi się z Danii, gdzie mądre zarządzanie żywnością jest jednym ze społecznych priorytetów. Dania w ciągu ostatnich 5 lat ograniczyła ilość marnowanego jedzenia aż o 25 proc. i obecnie należy do grona państw, które wyrzucają najmniej żywności. Za sukcesem Duńczyków stoją wartości, które są głęboko zakorzenione w ich kulturze – między innymi proekologiczne podejście do życia, połączone z kilkoma prostymi zasadami. Te same wartości są bliskie Netto Polska, które stara się na bieżąco dzielić z klientami informacjami na temat sposobów, dzięki którym można wyrzucać mniej jedzenia.

Dwie złote zasady to:

  1. Mniejsze, ale częstsze zakupy spożywcze to pierwszy krok do tego, aby ograniczyć ilość wyrzucanej żywności.
  2. Skrupulatne zaplanowanie obiadów na cały tydzień, zakupy z listą produktów i przygotowywanie posiłków z jedzenia, które nie zostało spożyte dnia poprzedniego.

Zdaniem 25 proc. badanych pracowników Netto, przemyślany sposób ułożenia produktów w sklepach również może zniwelować problem marnowania żywności. Dotyczy to w szczególności rozmieszczenia produktów świeżych. W sklepach sieci Netto realizowany jest obecnie proces modernizacji, którego celem jest m.in. lepsza ekspozycja stoisk ze świeżymi owocami i warzywami. Dzięki temu klienci mają do nich lepszy i łatwiejszy dostęp, co przekłada się na mniejszą ilość wyrzucanych, niesprzedanych produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.