06.09.2018/08:00

Sieć Ruch z kolejnymi problemami

Kolejni wydawcy przestają dostarczać gazety i czasopisma do kiosków Ruchu. Jednocześnie Alior Bank zablokował konta firmowe. Ruch wpada w coraz większe kłopoty - pisze Puls Biznesu.

Złożenie wniosku o przyspieszone postępowanie układowe zostało źle odebrane przez wierzycieli firmy. Wierzyciele, którzy są zabezpieczeni na majątku firmy nie chcą wchodzić w ten proces, a pozostali nie mają zaufania do zarządu Ruchu.

Mimo to władze Ruchu muszą się postarać, by sąd zaakceptował tę procedurę. Alior Bank, u którego Ruch jest zadłużony na ponad 82 mln złotych z tytułu kredytu i ponad 83 mln złotych z tytułu gwarancji zablokował konta dystrybutora. Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, zostaną one odblokowane, jeśli zgodę na postępowanie układowe wyrażą wierzyciele posiadający co najmniej 30 proc. długu Ruchu.

Przypomnijmy, Ruch zwrócił się w piątek 31 sierpnia br. z wnioskiem do sądu restrukturyzacyjnego o akceptację przez sąd wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego („PPU”), "jako znacznie korzystniejszego niż postępowanie sanacyjne lub upadłość firmy".

Układ częściowy ma na celu ograniczenie działań restrukturyzacyjnych tylko do grona największych wydawców, których wierzytelności przekraczają kwotę 1 mln zł. Są to w dużej mierze ci wydawcy, którzy do tej pory uczestniczyli w ww. rozmowach z Alior Bankiem i Ruch. Celem spółki jest przy tym oparcie docelowego planu restrukturyzacji na wynikach prac KPMG. Plan musiałby też oczywiście zostać poparty przez Alior Bank – największego wierzyciela spółki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.