09.03.2020/16:12

Sieć Żabka rezygnuje z papieru i przechodzi na e-dokumenty

Żabka pracuje nad wprowadzeniem elektronicznego obiegu dokumentów w procesie dostaw do swoich ponad 6 tys. sklepów. Usprawni to proces, zoptymalizuje czas i koszt przeprowadzanych działań logistycznych.

Dzięki e-podpisowi dostawy staną się dla franczyzobiorców szybsze i bardziej wygodne, przy tym praktycznie całkowicie zredukują do minimum liczbę dokumentów papierowych.

– Chcemy stworzyć szybki i optymalny ekologiczne łańcuch dostaw dla obsługi naszych sklepów, przy zachowaniu standardów jakości i w poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Wprowadzenie e-podpisu to niewątpliwie ważny krok w kierunku całkowitej redukcji dokumentacji papierowej– podkreśla Adam Manikowski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych firmy Żabka Polska.

Sieć convenience, jaką jest Żabka, stoi na co dzień przed szeregiem wyzwań logistycznych, związanych m.in. z dużą liczbą małych sklepów, z których wiele charakteryzuje się niewielkim zapleczem, lokalizacją placówek w centrach miast czy ograniczeniami tonażowymi małych aut dostawczych. Wynika z nich z kolei potrzeba częstych, ale i jak najkrótszych dostaw do franczyzobiorców tak, aby jednocześnie nie zakłócały funkcjonowania sklepów.

Logistyka Żabka Polska to obecnie 5 centrów logistycznych i 21 terminali przeładunkowych, 600 kierowców, którzy rocznie przemierzają około 30 mln km. Wdrożenie e-podpisu przyczyni się znacząco do uproszczenia i skrócenia procesów logistycznych związanych z dostawami - do ponad 6000 placówek sieci - w które zaangażowanych jest wiele stron, w tym franczyzobiorcy, pracownicy administracji magazynów i terminali centrów logistycznych oraz kierowcy samochodów dostawczych.

Przyniesie ono również minimalizację ewentualnych błędów w trakcie dostaw oraz przełoży się na ograniczenie procesu archiwizacji dokumentów. Wpłynie ono także na stopniowe zmniejszanie do niezbędnego minimum ilości obiegu dokumentów drukowanych w procesach logistyki dostaw do placówek. Digitalizacja dokumentów i przyjęcie towaru za pomocą skanera, z punktu widzenia franczyzobiorców jest znaczącym krokiem z uwagi na to, że proces odbioru towaru będzie następował jeszcze szybciej i sprawniej.

W projekt pracy nad wdrożeniem e-podpisu zaangażowanych było wielu pracowników Żabki, przede wszystkim z logistyki, działu prawnego i IT, jak również franczyzobiorcy, którzy wypracowali najlepszą technologię dla sieci.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Darwk 09.03.2020

    Radio Lublin - cisza w eterze z dnia 5.03.2020. Bardzo dobra audycja odnośnie problemów franczyzobiorców, obowiązkowa pozycja dla osób które czują się oszukane przez żabkę i popadli w długi. Bardzo konkretna rozmowa, żeby coś z tym zrobić trzeba się zjednoczyć!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.