26.03.2020/08:23

Sieciom handlowym i producentom mebli grozi upadłość w ciągu kilku najbliższych miesięcy

W ciągu kilku najbliższych miesięcy większość polskich producentów mebli i sieci handlowych popadnie w gigantyczne kłopoty, a niektóre będą musiały ogłosić upadłość. Oznacza to nie tylko problemy dla gospodarki, w tym spadek PKB o minimum 2 proc., ale również trwałe pozbawienie pracy około 180 000 pracowników, co z ich rodzinami daje blisko pół miliona osób bez stałego utrzymania – to szacowane skutki braku pomocy rządowej dla dużych przedsiębiorstw z branży meblarskiej. W związku ze skalą problemu, Prezesi 5 największych polskich firm oraz firm z branży meblarskiej zrzeszonych i niezrzeszonych w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli: Agata S.A., Black Red White, Forte, Meble Wójcik i Grupa Meblowa Szynaka, apelują o radykalne działania.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Pan Kalafior 27.03.2020

  Niech zdychają,zwisa mi to kalafiorem.

 • Alberto 27.03.2020

  Kto pcha meble na Litwe, Łotwe czy Estonie nie odczywa dużego spadku popytu. Może jakieś 20%. Poza tym zima zawsze jest okresem spadku zainteresowania meblami i bywają przestoje. Póki co tiry na litwe wyjeżdżają często a i Litwini sami przyjeżdzają busami do Polski po meble.

 • Rx 26.03.2020

  Głupoty piszecie,branża meblarska ma kasy w bród ,..nim gruby schudnie ,to chudy umrze .Tej branży grozi co najwyżej lekkie schudnięcie ,takie dla zdrowia.Swoja droga ,to moglibyście się trochę zastanawiać nad tym ,co wypisujecie ,nie rozsiewać głupiej paniki.....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.