11.05.2020/14:57

Eksperci obserwują silny wzrost sprzedaży w sklepach funkcjonujących w galeriach handlowych [ANAZLIA]

W ubiegłym tygodniu wznowiona została działalność galerii handlowych. Analitycy Credit Agricole Bank Polska sprawdzili, jak zmieniły się wydatki gospodarstw domowych w następstwie zniesienia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią COVID-19. W tym celu posłużyli się informacjami nt. płatności dokonywanych przez klientów indywidualnych banku. W poniższej analizie skorzystano z danych w częstotliwości tygodniowej, przedstawiających łączą wartość transakcji kartami płatniczymi i BLIK od poniedziałku do piątku.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Mariu 12.05.2020

  jeżeli zaliczono sprzedaż internetową do sprzedaży Total to wyniki nie opisują ruchu w galeriach a jedynie w branży - wręcz wnioski mogą być odwrotne do przedstawionych... ech

 • Najemca 12.05.2020

  Mam kilka sklepów odzieżowych. Względny był jedynie poniedziałek tydzień temu i sobota jednak ogólnie dramat. Będzie rzeź najemców, jak mówił prezes pewnej firmy. Wczorajszy poniedziałek porównując do tego sprzed tygodnia fatalny a wynajmujący demonstrują siłę. Ocieram się o kilka dużych sieci handlowych, które nie wiedzą co robić. Wynajmujący obudzą się za jakiś czas w pustych galeriach ale my wcześniej zginiemy po dostarczonych 777. Można spokojnie już iść do lasu, nie ma zakazu. Bez pośpiechu wybrać sobie gałąź :(

 • Greg 11.05.2020

  W treści artykułu już jest zbyt dużo zastrzeżeń co do metodologii tej analizy. Po pierwsze sprzedaż w galeriach od 13 marca do 4 maja powinna być zerowa (lub niemierzalna), bo galerie były zamknięte. Po drugie miara jest zaburzona przez szersze użycie do płatności kart (z powodu kampanii nieużywania gotówki). Nie jest tez jasne czy mierzono tu przeciętna transakcje, czy sumę wydatków. Cześć sieci niespożywczych zamknęła wszystkie swoje sklepy, a część tylko te w galeriach. Jednym słowem "coś" zmierzono,ale jaka to ma wartość to nie jestem pewien.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.