22.09.2017/10:15

Skład produktów obowiązkowo drukowany na paragonach? Posłanka PiS podsuwa pomysł

Obowiązkowe drukowanie składu produktów spożywczych sprzedawanych na wagę na paragonach sklepowych – to sugestia, z jaką zgłosiło się do posłanki Iwony Arent „grono osób zainteresowanych problematyką zdrowego odżywiania”. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zdecydowała się na złożenie interpelacji w tej sprawie i czeka na odpowiedź ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Baner 21.09.2017

  Jeżeli chcę znać skład to przed zakupem!
  Niech koszty poniosą producenci wyrobów. Odpiszą od podatku. Każdy z nich wydrukuje kartę produktu, według tego samego wzoru (strona formatu A4, zdjęcie, skład, jednozdaniowy opis).
  Producent ma o obowiązek wysłać albo inaczej udostępnić, do ustalenia, hurtowniom lub sklepom.
  W sklepach, chociażby w segregatorze, karty są wyeksponowane w dostępnym miejscu ( lada, stojak, taboret, skrzynka, cokolwiek). Jak nie ma to ma jakiś mały mandat i będą.
  Wydatki przedsiębiorców na pewno będą niższe niż te poniesione przez sklepy (zmiany w kasach fiskalnych, które zawsze były wielkim wydatkiem). Dużo zamieszania.
  Koszty dla sklepów=0. Może godzina pracy
  z dziurkaczem biurowym.

 • ewa 20.09.2017

  obowiązek powinien być, opisy dostarcza producent, ale nie na paragonie, co mi po tej znajomości po zakupie, ja chcę podjąć decyzję przed. Teraz kupuję pakowane sery, bo lubię przeczytać skład

 • Martin751 19.09.2017

  haha, klasyczna ilustracja powiedzenia: Musztarda po obiedzie...
  na paragonie, to można się przez okno odwołać, tym bardziej, że produktów na wagę nie można oddać. Popieram za to obowiązkowe umieszczenie składu w widocznym dla klienta miejscu.

 • toms 19.09.2017

  świetny pomysł! Zawsze ludzie w kolejce krzywo się patrzą jak pytam o skład wędlin.

 • Herot 19.09.2017

  Tylko nawiedzona PISówka mogła coś takiego wymyślić. Wyciągajmy z tego wnioski zanim będzie za późno dla Polski

 • Mimi 19.09.2017

  Chore po co mi wiedziec po zakupie co kupilam? I tak juz tego nie wyrzuce. Wystarczy czytac etykiety przed zakupem. Masakra co za idiota to wymysla?

 • werka 19.09.2017

  (do dociekliwy klient)
  Masz swobodny wybór sklepu, jak się nie podobają zasady w jednym idź do drugiego. Adres producenta znajdziesz w na produktach w Społem.

 • dociekliwy klient 18.09.2017

  Lepiej żeby na produktach zawsze była informacja, kto wyprodukował dany towar. Na towarach LIDLA nie ma często informacji gdzie towar wyprodukowano a nie wierzę, że wszystkie fabryki Lidla mieszczą się w Tarnowie Podgórnym... Dlaczego taki dyskont ukrywa przede mną, konsumentem, pełne dane producenta?

 • Tifi 18.09.2017

  Nie dziwię się że to ktoś z Pisu zgłasza taki pomysł

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.