26.11.2019/14:05

Sklepy Abc placówkami pocztowymi! Będą działać w niedziele jak Żabki

Sklepy sieci Abc będą placówkami pocztowymi firmy Pointpack i w związku z tym będą mogły korzystać z wyjątku od zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla tego rodzaju podmiotów - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Biuro prasowe Grupy Eurocash, organizatora liczącej około 8,6 tys. sklepów spożywczych sieci Abc, na nasze pytanie o to, czy placówki Abc będą placówkami pocztowymi Pointpacku odpowiada krótko: "tak".

Usługa kurierska o nazwie "Moja Paczka" będzie dostępna w tych punktach Abc, które zgłoszą chęć jej wdrożenia. Można założyć, że z każdym kolejnym miesiącem liczba takich sklepów w Polsce będzie przybywać, szczególnie, że wielu franczyzobiorców od dawna zgłaszało już Eurocashowi chęć wdrożenia tego typu rozwiązań.

Warto podkreślić, że franczyzowe sklepy Abc i tak mogły handlować w niedziele z zakazem handlu w oparciu o inny wyjątek zapisany w ustawie, przewidziany dla osób fizycznych prowadzących handel osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. Można jednak spodziewać się, że otwarcie dodatkowej furtki zezwalającej na niedzielny handel sprawi, że jeszcze więcej placówek Abc będzie działać w ten dzień.

Jest też szczególnie istotne, że w sklepach Abc, które będą placówkami pocztowymi, w niedziele pracować będą mogli również szeregowi pracownicy, a nie tylko franczyzobiorca i jego najbliższa rodzina. To zdecydowanie poszerza możliwości handlowania w ten dzień.

– Zdecydowaliśmy się na udostępnienie usługi kurierskiej sieci sklepów abc, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli naszym klientom, właścicielom sklepów, budować ich konkurencyjność na polskim rynku detalicznym – komentuje Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

I dodaje: - Możliwe, że część osób stwierdzi, że to odpowiedź na niedziele niehandlowe, jednak sklepy Abc są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i w większości decydowali się oni na otwieranie swoich sklepów w niedziele. Wielokrotnie to podkreślaliśmy, że małe niezależne sklepy są beneficjentem wprowadzonych zmian legislacyjnych. W przypadku wdrożenia usług kurierskich, chodzi tutaj o zupełnie nowe korzyści dla przedsiębiorców.

Oprócz Pointpacku i Eurocashu, w projekt obsługi dostaw kurierskich do placówek sieci Abc zaangażowane będą także Polskie ePłatności oraz DHL Parcel.

Jak zapowiada Eurocash, nowa usługa wdrożona zostanie w pierwszych sklepach Abc jeszcze przed końcem listopada. - Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia. Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku – tłumaczy Jan Domański.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • DM 26.11.2019

    Oby tylko pesudo-ziązkowcy nieroby się nie wtrącały.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.