21.05.2017/21:18

Sklepy na Lotnisku Chopina obniżą bardzo wysokie ceny wody w butelkach

Wysokie ceny wody w butelkach (6 zł za małą butelkę) zwróciły w końcu uwagę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). UOKiK od końca stycznia sprawdzał, czy nie ma zmowy cenowej dotyczącej sprzedaży wody mineralnej na polskich lotniskach – informuje metrowarszawa.pl.

20 maja Lotnisko Chopina zadeklarowało, że udostępni pasażerom wodę butelkowaną w przystępnej cenie oraz umożliwi dostęp do źródeł bezpłatnej wody pitnej. Tak wynika z odpowiedzi na poselską interpelację, której udzielił prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.

"Na skutek podjętej przez podległy mi Urząd interwencji, jedyne krajowe lotnisko tranzytowe - Lotnisko Chopina - zadeklarowało podjęcie działań zmierzających do udostępnienia pasażerom na terenie strefy zastrzeżonej dodatkowych źródeł zaopatrzenia w wodę butelkowaną w przystępnej cenie oraz dostępu do źródeł bezpłatnej wody pitnej" - napisano w odpowiedzi na poselską interpelację, którą cytuje metrowarszawa.pl. Rozmowy prowadzone w tej sprawie są w chwili obecnej na etapie finalizacji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • latający 22.05.2017

    Na całym świecie ceny wody na lotniskach są nieco większe niz w sklepie (naturalne), ale w znacznej większości lotnisk jest też darmowy "wodopój", gdzie z łatwością można napełnić własną butelkę.

    W Polsce - nic.
    Dobrze, że coś się zmienia.

    A co do "potencjalnej" zmowy cenowej - proszę, oczywiście, że ma ona miejsce.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.