04.04.2020/01:07

Sklepy spożywcze w Polsce zanotowały niemal 60-proc. spadek odwiedzin

Firma Google opublikowała najświeższe dane geolokalizacyjne pokazujące jak w ostatnim czasie Polacy zmienili swoje zwyczaje związane z miejscami pobytu i przemieszczaniem się. A trzeba przyznać, że pandemia koronawirusa zmieniła je radykalnie.

Dane firmy Google z końca marca pokazują, że Polacy niemal przestali odwiedzać miejsca związane z handlem i rekreacją, w tym restauracje i kawiarnie (-78 proc.), radykalny spadek odwiedzin zanotowały także sklepy spożywcze i apteki (-59 proc.), przestaliśmy także spacerować po parkach (59 proc.).

Znacznie mniej podróżujemy, węzły przesiadkowe (stacje, przystanki, dworce) zanotowały 71-proc. spadek liczby odwiedzających.

Jednocześnie w miejscach pracy pojawia się jedynie 36-proc. Polaków mniej niż w okresie przed koronakryzysem. Dziwi także niewielki, bo 13-proc. wzrost obecności naszych rodaków w miejscach zamieszkania.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • AH 06.04.2020

    w porównaniu do czego - do pandemii z przed 2 lat ? czy z przed 3 ? LFL

  • Tu i teraz 04.04.2020

    Aha-ha! Mniej klientów, ale koszyk się zwiększył! Utargi po +300% minimum! Po co ta ściema? Chyba nie o ilość paragonów, a utargi chodzi każdemu sklepowi?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.