04.02.2014/18:09

„Solidarność” chce bojkotu Lidla

NSZZ „Solidarność” wzywa do miesięcznego bojkotu sklepów sieci Lidl za dyscyplinarne zwolnienie z pracy szefów związku.

Do zwolnienia przewodniczącej i wiceprzewodniczącego zakładowej organizacji NSZZ "Solidarność" doszło w grudniu ub.r. za, jak poinformowała PAP przedstawicielka sieci,  "zorganizowanie wielu nielegalnych akcji protestacyjnych" oraz dlatego, że "na dokumentach przekazywanych pracodawcy przez komisję zakładową "S" znajdowały się sfałszowane podpisy". W tej sprawie sieć zawiadomiła organy ścigania.

Pracownicy Lidla założyli związek rok temu. Jak twierdzą, już wtedy zarząd spółki szykanował ich działalność. „Solidarność” wzywając do bojkotu zapowiada, że skieruje sprawę zwolnienia związkowców do sądu. Komisja Krajowa związku rozważa nawet skierowanie skarg na władze Lidla do Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Monika 20.02.2014

    Ja bojkotuję i mam zamiar w przyszłości też unikać Lidla. Co oni sobie wyobrażają?! Myślą, że z nami mozna robić co się podoba?! Miałam nieprzyjemność przed kilku laty pracować u nich – wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk. Dlatego brońcie ludzie tych związków i ludzi, którzy nie chcą godzić się na takie traktowanie. Jestem pewna, że zarzut fałoszowania ma nam tylko zamydlić oczy. Przypomnijcie sobie choćby sprawę sprzed kilku lat Pana Michała SZ. - tu choćby można o tym przeczytać http://www.eporady24.pl/przywrocenie_do_pracy_pracownika_objetego_ochrona_zwiazkow_zawodowych,aktualnosci,2364.html - dostał wypowiedzenie w dniu, kiedy założy związek zawodowy w swoim zakłądzie. Myślicie, że zdążył jeszcze tego samego dnia tak narozrabiać??? że mu się dyscyplinarka należała!!! Nie. Po prostu nasi pracodawcy nienawidzą związkowców, a boją się ich, bo to ci nieliczni ludzie, którzy znają przepisy prawa pracy a to źle, bo z nieczytatym robolem można robić co się chce, a z nimi nie. Trzymam kciuki za Panią przewodniczącą i jej pomocników. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.