27.08.2020/09:20

Spalony Lidl w Kielcach zostanie odbudowany. Sprawę bada prokuratura

Spalony sklep sieci Lidl przy ul. Piekoszowskiej w Kielcach zostanie odbudowany. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pożaru, a pracownicy zostali przeniesieni do innych sklepów niemieckiego dyskontera.

W spalonym sklepie pracowało 30 osób. Wszyscy, razem z klientami zdążyli się ewakuować ze sklepu zanim runął dach. - Aktualnie otoczyliśmy pracowników profesjonalnym wsparciem. W kolejnych dniach rozpoczną oni pracę w sąsiadujących sklepach Lidl, gdzie będą pracować do momentu odbudowy obiektu – poinformowała „Gazetę Wyborczą” Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

- W kolejnych tygodniach, po zakończeniu prowadzonych ekspertyz, rozpoczniemy porządkowanie terenu i przygotowania do odbudowy obiektu. Nowa inwestycja wiąże się z nakładem finansowym równym całkowitemu wybudowaniu, wyposażeniu i zatowarowaniu sklepu Lidl – dodała rzeczniczka Lidla.

Chociaż nieoficjalnie mówi się, ze przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, to sprawę wyjaśnia kielecka prokuratura. Wstępna opinia biegłych będzie znana za kilka dni.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Marcin 27.08.2020

    Tak jak mówiłem... Identyczna sytuacja jak w Wadowicach rok temu... Cwany Lidl

  • DDUA 27.08.2020

    Redakcjo spodziewaj się listu od Lidla za użycie słowa "niemiecki".

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także