22.09.2020/17:43

Węgierski Spar planuje pozyskiwać więcej żywności od lokalnych producentów

Spółka ogłosiła plan włączenia do oferty sklepów większej liczby produktów pochodzących od lokalnych producentów, ze szczególnym uwzględnieniem produktów świeżych, takich jak owoce i warzywa, nabiał, drób i mięso – poinformował portal esmmagazine.com.

Obecnie firma analizuje zakres zwiększania ilości produktów pozyskiwanych od lokalnych dostawców we współpracy z Węgierską Izbą Rolniczą (HCA).

Prezes Spar Hungary, Gabrielle Heiszler, powiedziała: „Podstawą naszego partnerstwa jest zaufanie, które znalazło wyraz w wielu wspólnych działaniach wspierających węgierskie rolnictwo w ostatnim okresie. Podczas prawie trzydziestoletniej działalności na Węgrzech Spar przyczynił się do sukcesu krajowych dostawców. Obecnie ponad 90 proc. produktów spożywczych dostępnych na naszych półkach pochodzi z Węgier, z czego jesteśmy bardzo dumni ”.

Spar Hungary prowadzi ponad 500 sklepów w całym kraju i zatrudnia ponad 13 000 osób.

Detalista planuje również utworzenie otwartych forów dla producentów i producentów, aby zachęcić do współpracy w różnych kategoriach produktów.

Tamás Éder, wiceprezes HCA odpowiedzialny za przemysł spożywczy zaznaczył, że koronawirus pokazał, jak ważne jest preferowanie produktów krajowych. „Dążymy do tego, aby sprzedaż producentów krajowych stawała się bardziej efektywna”.  

Współpraca między istniejącymi i potencjalnymi dostawcami i detalistami w celu stworzenia krótkiego łańcucha dostaw i bezpośrednich połączeń przyczynia się do znacznych korzyści cenowych, jakościowych i organizacyjnych – podała spółka SPAR Hungary.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.