28.10.2018/15:07

Spar szykuje ofensywę inwestycyjną nie tylko w Polsce

Sieć Spar powróciła do Grecji, a jej przedstawiciele szykują potężną ekspansję. W planach jest nawet 350 sklepów w całym kraju - donoszą lokalne media.

Spar powrócił do Grecji po trzyletniej przerwie. Firma rozstała się wówczas z lokalnym operatorem - firmą Veropoulos. Teraz nie zamierza jednak podchodzić ostrożnie do inwestycji.

W tym momencie Spar posiada dwa sklepy. W planach są kolejne dwie lokalizacje. Z kolei na maj zapowiedziano uruchomienie trzech nowych sklepów. Spar zamierza rozwijać się nie tylko poprzez uruchamianie nowych punktów, ale również przejęcia.

Obecnie sieć Spar w Grecji posiada Spar Hellas, należąca do grupy Asteras i kilku funduszy inwestycyjnych. Oprócz uruchomienia 350 sklepów, w planach jest m.in. powstanie sklepów autonomicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.