08.07.2020/15:58

Narodowy Holding Spożywczy. Społem i spółdzielnie przetwórcze chcą uczestniczyć w projekcie

Krajowa Rada Spółdzielcza w liście do premiera Mateusza Morawieckiego wyraziła chęć uczestnictwa w budowaniu Narodowego Holdingu Spożywczego, który realizowany jest przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Spółdzielcy gotowi są do współpracy nie tylko w obszarze produkcyjnym, ale również dystrybucyjnym i handlowym.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Krakus 10.07.2020

  Oby polscy rolnicy dostarczali do Społem dobre i w dobrych cenach produkty. A kupujący ma wybór ,może kupować w polskim Społem, może gdzie indziej,jak mu się podoba.

 • zdegustowany 10.07.2020

  Jeszcze społem będzie w pięty całować za to ze oferuje polskie produkty (PP).
  Zamiast kupowac cały ten chłam w dyskontach, Hiper i Super (90% towarów import)
  Szoda ze Polak zawsze mądry po szkodzie jak nie będzie Społem będą wzdychać i płakać, A teraz szczekają i obrzucają błotem

 • Janek 10.07.2020

  Dla spółdzielni korzystna będzie np. miękka franczyza, czyli korzystanie z tańszego państwowego hurtu i państwowej reklamy. Natomiast dalej sklepy będą własnością spółdzielni i ich polityka cenowa. Tak się obronią, tak jak CAŁY POLSKI HANDEL, przed całkowitą kolonizacją rynku przez potęgi zagranicznych koncernów.

 • Gantz 09.07.2020

  Spółdzielnie jakby nie było są podmiotami prywatnymi (należą do członków) i nie bardzo rozumiem po co miałyby się na ochotnika pchać pod but państwa. Czy towarzysze z Krajowej Rady Spółdzielczej rozumieją, że jeżeli spółdzielnia ma wejść w skład holdingu, to państwo musiałoby się stać jej większościowym udziałowcem? Chciałbym zobaczyć jak Prezes Sapiński (Mlekovita) albo Borawski (Mlekpol) godzą się na taki układ, albo na wprowadzenie do zarządu komisarza przysłanego przez ministra skarbu albo innych aktywów państwowych. Na taki pomysł mógł wpaść tylko ktoś kto już dawno stracił kontakt z rzeczywistością (eufemistycznie rzecz ujmując :) ).

 • Justynian 09.07.2020

  Komuna nie wraca ale jest już w Polsce z powrotem od 5 lat. I będzie kolejna komunistyczna firma pasożytująca na społeczeństwie. Ale kacyki partyjne z jedynie słusznej partii będą miały stanowiska, wysokie pensje i odprawy.

 • Nicky 09.07.2020

  Społem :) Zawsze najlepsze pieczywo i wędliny, ceny wielu towarów niższe niż w biedrze czy lidlu. Nigdy pomyłek w cenach. Uwielbiamy, tym bardziej że POLSKIE!

 • Dramat jakiś. 09.07.2020

  Komuna wraca.

 • andrej 08.07.2020

  "na rzecz obniżenia cen podstawowych artykułów spożywczych dla konsumentów, m.in. poprzez skrócenie drogi ich dystrybucji "od pola do stołu"."

  a jak miałoby się to niby zadziać ? i czemu nie jest to robione skoro na dzień dzisiejszy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.