15.06.2020/15:16

Spółka córka Alibaby i Xiaomi automatyzuje handel i ma nowego szefa

Lider w zakresie fiskalizacji i automatyzacji handlu rozbudowuje struktury w regionie Europy Wschodniej. Jej udziałowcami są m.in. Alibaba i Xiaomi.

Sunmi to marka, która dostarcza rozwiązania wspierające automatyzację handlu. Jej udziałowcami są, m.in. Xiaomi i Alibaba, gwarantujące zaplecze technologiczne i biznesowe. Firma, które do tej pory nie była bezpośrednio obecna w Polsce, postanowiła ustrukturyzować działalność na Starym Kontynencie. W jej wyniku w Polsce powstaje jedno z trzech centrów wsparcia partnerów w Europie. Szefem nowego oddziału został Piotr Waś, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Polsce i CEE.

– To co wyróżnia produkty Sunmi, to bazowanie na technologii Android, która pozwala dosłownie dokonać skoku technologicznego dla dobra zarówno klientów sklepów, handlowców, dostawców rozwiązań biznesowych oraz agentów rozliczeniowych – tłumaczy Piotr Waś. – Oferta Sunmi koncentruje się na przyszłości i jest nastawiona na wymianę infrastruktury, która szybko dezaktualizuje się w procesie ewolucji informatycznej. Tu z kolei jesteśmy stale jesteśmy o krok przed konkurencją.

Piotr Waś przez lata związany był z Ingenico, gdzie jako dyrektor zarządzający w Polsce i Europie Wschodniej odpowiadał, m.in. za wdrażanie strategii biznesowej firmy, rozwój partnerstwa korporacyjnego i budowanie pozycji marki na zarządzanych rynkach. Pod jego wodzą Ingenico zostało największym dostawcą urządzeń w ramach programu Polska Bezgotówkowa czy najczęściej wybieraną marką wśród urządzeń płatniczych dla MŚP na Ukrainie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.