15.01.2021/09:46

Spór między Maspeksem a FoodCare o opakowanie napojów energetycznych: będzie apelacja

Firma FoodCare otrzymała zakaz wytwarzania, wprowadzania do obrotu i reklamy napojów N–Gine, w opakowaniach podobnych do napojów marki Tiger. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że FoodCare dopuścił się czynów nieuczciwej konkurencji, jednak wyrok nie jest prawomocny. Dlatego zarząd FoodCare wydał oświadczenie w tej sprawie.

Rozprawa odbyła się 8 stycznia. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok nakazujący firmie FoodCare zaniechania wytwarzania, oferowania, wprowadzania do obrotu, importu lub eksportu oraz reklamy i promocji napojów N- Gine (również pod oznaczeniami „N-GINE”, „N’GINE”)  w opakowaniach – puszkach o poj. 250 ml. Sprawa toczyła się przed sądem od jesieni 2018 roku. Sąd wskazał, że opakowania  napoju N-Gine od 2016 roku z późniejszymi modyfikacjami, zostały zbytnio upodobnione i zbliżone do opakowań napoju marki Tiger. Sąd ocenił, że takie podobieństwo rodzi ryzyko skojarzenia produktów ze sobą, konfuzji wśród konsumentów oraz „zlania” się obu produktów na półkach. Wyrok nie jest prawomocny, dlatego firmie Food Care przysługuje prawo do złożenia apelacji.

Producent napoju N-Gine zdecydował się na wydanie oświadczenia w tej sprawie.  FoodCare wskazuje w nim, że zdaniem spółki wyrok w zakresie uwzględniającym roszczenia Maspexu jest nieprawidłowy i że skorzysta z prawa do apelacji, a po zaskarżeniu może zostać zmieniony. Foodcare podkreśla, że nie upodabniał puszek napoju do napoju Tiger, a tym bardziej nie robił tego celowo. Jak podkreśla spółka, spór nie dotyczył marki Toger, a jedynie podobieństwa między konkretnymi opakowaniami napojów N-Gine a konkretnymi opakowaniami napojów Tiger.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także