17.04.2021/15:30

Sprzedawca będzie musiał przyjmować płatność gotówką? Chce tego prezes NBP

Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, skierował do ministra finansów uwagi w sprawie przygotowywanego właśnie projektu zmiany ustawy o usługach płatniczych. Chce m.in. zapewnienia, że gotówka będzie powszechnie akceptowalna.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • wolność to gotówka 17.04.2021

    Tak powinno być. Dyskryminacja płacenia gotówką jest budowaniem państwa opresyjnego, kontrolującego na każdym kroku. Poza tym, mając gotówkę, łatwiej ocenić stan posiadania niż wirtualne cyferki. A poza tym, ćwiczymy umysł płacąc gotówką. Gotówkę można zawsze wydać, a płatności kartą to obecnie tylko wysoki koszt, i tylko wzbogacanie banków i amerykańskich pośredników VISA i MASTERCARD. Należy tworzyć możliwości płacenia gotówką wszędzie gdzie się da. Inne formy to dodatek, moje dzieci uczę na gotówce jak się żyje za określone pieniądze. Zbierają drobne, jak dam im powiedzmy 20 zł na zakup pewnych rzeczy to kombinują jak tu poszukać coś taniej i oszczędzają i się cieszą :) wiem, że obecnie to może patologia, lepiej nie uczyć oszczędzania, wolności i bycia pracowitym...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także