01.08.2018/09:41

Sprzedaż internetowa będzie istotna także dla sieci spożywczych

Łączenie sprzedaży stacjonarnej i internetowej staje się normą nie tylko dla branży RTV czy odzieżowej. Baczną uwagę na nowy trend powinny także zwrócić sieci spożywcze - mówi w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Henrike Waldburg, dyrektor ds. zarządzania inwestycjami w nieruchomości handlowe w Union Investment Real Estate - dużego funduszu inwestującego w nieruchomości komercyjne.

- W odróżnieniu od niektórych głosów na rynku uważam, że w dłuższej perspektywie sukces odniesie sprzedaż internetowa żywności. To oznacza, że duże sklepy spożywcze powinny wypracować dla siebie plan na przyszłość, szczególnie jeśli w ich ofercie znaczący udział stanowią produkty nieżywnościowe - mówi Henrike Waldburg.

Z punktu widzenia właściciela centrów handlowych, sklepy spożywcze pozostają kluczowym najemcą, pomimo zmian na rynku. - W naszym odczuciu sklepy spożywcze nie odnotują znaczącego zachwiania w swoim biznesie, ale muszą przygotować się na istotne zmiany na rynku podobne do tych, które zaszły w segmencie odzieżowym - dodaje dyrektor w Union Investment.

Łączenie dwóch modeli sprzedaży - tzw. omnichannel, stało się normą w przypadku wielu branż handlowych. - W naszym europejskim portfelu inwestycyjnym mamy ponad 50 centrów handlowych i wciąż inwestujemy w galerie, które przodują na lokalnym rynku, takie jak Magnolia Park we Wrocławiu. Robimy to, bo wiemy, że wielu naszych najemców z sukcesem prowadzi sprzedaż zarówno na miejscu jak i w Internecie. Obecność w obu kanałach sprzedaży pozwala im po prostu na szersze dotarcie do ich grup docelowych - dodaje Henrike Waldburg.

Union Investment posiada w Polsce osiem centrów handlowych o łącznej wartości 1,4 mld euro. To m.in. łódzka Manufaktura, Magnolia Park we Wrocławiu, "Lipiński" w Warszawie, Sarni-Stok w Bielsko-Białej, Focus Park w Rybniku, 3 Stawy w Katowicach, Ferio w Koninie oraz Riviera w Gdyni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.