18.06.2020/12:10

Sprzedaż Tesco wywoła efekt domina w handlu? [KOMENTARZ]

Po dwóch miesiącach nieco sennego lockdownu gruchnęła wiadomość, która postawiła ludzi handlu na równe nogi: duńska sieć Netto kupuje 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne Tesco. To najbardziej spektakularna transakcja na polskim rynku handlowym od ponad sześciu lat. Kto wypadnie z niego następny?

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Słowianka 24.06.2020

    Tesco sprzedało swoje sklepy wraz z pracownikami... Jak to jest, ze w XXIw ma miejsce handel ludźmi ?! Jesteśmy neoniewolnikami ? Pracownikom należy się odprawa od Tesco za przepracowany lata, i sami powinni decydować o współpracy z inną siecią h.

  • Tony 24.06.2020

    Coraz bardziej zabawniejsze te artykuły. Otwarcia 20 sklepów na rok to za mało. Atuż Aldi ma swoją strategie. Zrównoważony rozwój to klucz do sukcesu. Tesco otwierało więcej sklepów niż 20 na rok i doszło do tego co mamy. Netto przetrawi zakalec doskonale. W transakcji chodziło tylko o lokalizacje. 3 mln za nieruchomość to prawie darmo (300 sklepów za 900mln). Przy kolejnych inwestycjach za 1mld Netto będzie miało prawie za darmo standard 3.0 Go Netto Go!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.