01.03.2019/14:45

Stacje paliw i segment horeca dostaną więcej czasu na kasy online

Wprowadzenie kas fiskalnych online od 1 stycznia tego roku od początku wydawało się mało realne. Póki co rewolucji nie będzie, pierwsze kasy online pojawią się u podatników dopiero na początku 2020 roku – informuje serwis rp.pl.

Jak wyjaśnia Daniel Więckowski, doradca podatkowy, dyrektor w RSM Poland w portalu rp.pl, prace legislacyjne dotyczące kas online wreszcie zmierzają ku końcowi. Podkreśla jednak, że pierwotna wersja nowelizacji – po pierwszym czytaniu w Sejmie – zdążyła się dość istotnie zmienić.

„Podstawowa zmiana to przesunięcie terminów. Zgodnie z projektem, który 29 stycznia 2019 r. trafił do Komisji Finansów Publicznych, sama ustawa nowelizująca ma wejść w życie już 1 maja 2019 r. W czasie odsunięto w nim też obowiązkowe wprowadzanie kas online przez określone branże” – podkreśla Daniel Więckowski.

Kasa fiskalna elektroniczna jest trochę bardziej zaawansowana. Ma rolkę papieru do wydawania paragonów, ale ewidencja jest już elektroniczna, czyli zapisywana w pamięci urządzenia. Urządzenia, które w przyszłości mają je zastąpić, to wyższa szkoła jazdy – czytamy w serwisie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • MR 04.03.2019

    Ustawa ma wejść w życie 1 maja, a nie 1 marca, jak podano w artykule (już był). Takie są ustalenia Komisji Finansów Publicznych z 21 lutego.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.