06.04.2017/13:22

Stare kasy fiskalne będą wymieniane stopniowo według daty homologacji

Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zapowiada w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że stare kasy fiskalne będą wymieniane stopniowo według daty homologacji. Całkowite przejście do nowego systemu na poziomie administracji państwowej szacuje na okres około trzech lat.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Andrzej 18.05.2017

  Zadajmy sobie pytanie kto na tym najbardziej zyska? Na pewno producenci urządzeń fiskalnych i ich serwisy, którzy zarobią dużo, ale raczej jednorazowo. Moim zdaniem najbardziej skorzystają banki, które ochoczo podłączą się pod centralny system w celu inwigilacji naszej ścieżki zakupowej i dostosowywania produktów kredytowych. Zarobek banków będzie też polegał na coraz szerszym propagowaniu transakcji bezgotówkowych, które łączą się z prowizją. Zarobią też dostawcy internetu, ponieważ w każdym sklepiku będzie trzeba wysyłać paragony online. W mniejszym stopniu zarobią zapewne dostawcy oprogramowania, którzy na fali zmian sprzedadzą kilka nowszych wersji swoich systemów. Jeżeli chodzi o Państwo i budżet to moim zdaniem nie będzie tak różowo. Ilość podmiotów, które zamkną działalność może być duża, chyba, że wraz z tą zmianą zostaną obniżone koszty prow. działalności, a szczególnie koszty pracy. Najważniejsze pytanie czy lud oprzytomnieje i zaprotestuje przed coraz szerszą inwigilacją?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.