18.10.2018/12:47

Startuje moda na pop-upy, czyli restauracje tymczasowe

Przybywa restauracji otwieranych na kilka dni, tygodni lub miesięcy. To tzw. restauracje pop - up, dzięki którym przedsiębiorcy z branży HoReCa mogą m.in. przetestować nowy koncept, a tym samym ograniczyć ryzyko biznesowe.

Zdaniem Michał Orłowskiego szefa kuchni i eksperta marki Royal Catering, pop - upy pozwalają przedsiębiorcom m.in. przetestować koncept i ograniczyć koszty. Jego zdaniem takie tymczasowe lokale gastronomiczne będą dominującym trendem w branży HoReCa w 2019 roku.

Lokale gastronomiczne otwierane „tylko na chwilę” są uruchamiane w różnych obiektach, także  loftach czy prywatnych mieszkaniach. Zdarza się, że pop-up czasowo lokuje się na terenie funkcjonującego okalu gastronomicznego. Tak było ostatnio w Warszawie, gdzie na terenie Regina Bar od 20 września br. przez cztery tygodnie działało Caffè Torino by Martini.

– Dowolność w wyborze lokalizacji i czasu prowadzenia restauracji pop-up to bardzo ważne czynniki dla początkujących przedsiębiorców, którzy mogą dzięki nim bezpiecznie spróbować swoich sił w biznesie gastronomicznym, przetestować swoją koncepcję biznesu w praktyce, nie ponosząc dużego ryzyka i zrealizować projekt gastronomiczny nawet przy niewielkim budżecie, co w przypadku tradycyjnej, stacjonarnej restauracji, nie jest możliwe. Na przykład kuchnia hawajska i słynne poké bowls – czy przyjmą się wśród moich gości? Pop-up pozwoli to sprawdzić – mówi Michał Orłowski.

– Koncepcji pop-up, z założenia nakierowanej na mobilność, powinni uważnie przyjrzeć się także doświadczeni restauratorzy, którzy na co dzień prowadzą biznes w lokalach stacjonarnych – uważa Michał Orłowski. Dodaje, że w ideę pop-up wpisują się jednorazowe i cykliczne projekty, które pozwolą zaproponować gościom restauracji stacjonarnej nowe dania, a tym samym przełamać rutynę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.