28.02.2017/20:11

Stokrotka będzie miała nowe centrum dystrybucyjne

Emperia Holding zainwestuje w tym roku w trzecie centrum dystrybucyjne, które będzie obsługiwało sklepy na południu Polski. Operator ma obecnie dwa tego typu magazyny pod Warszawą i pod Lublinem.

W związku z rozwojem sieci sklepów, spółka planuje dalszy rozwój logistyki. Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl nowe centrum dystrybucyjne powstanie w okolicach Sosnowca. Rozważane jest wykorzystanie w tym celu działającego tam magazynu przeładunkowego.

Jak zapewnia Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding i sieci Stokrotka nowa inwestycja nie wpłynie jednorazowo na koszty grupy. – Nowe centra dystrybucyjne uruchamiamy tylko wtedy gdy mamy odpowiednią liczbę sklepów w danym regionie – wyjaśnia Dariusz Kalinowski.

I dodaje: - Uruchomienie kolejnego centrum dystrybucyjnego to skrócenie łańcucha dostaw, co oznacza poprawę jakości i świeżości produktów dostarczanych do sklepów.

Przypomnijmy, że główny magazyn centralny sieci Stokrotka jest zlokalizowany w Teresinie pod Warszawą. 18 stycznia br. sieć uruchomiła - w ramach własnej sieci logistycznej - drugie centrum dystrybucji, tym razem pod Lublinem w Strefie Ekonomicznej Felin. Oprócz tych dwóch magazynów własnych firma ma osiem regionalnych centrów przeładunkowych.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Stokrotka ma w planach dwa nowe centra logistyczne

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.