14.12.2020/09:36

Sklepy Stokrotka Express będą otwarte w niedziele z zakazem handlu! Kolejna sieć zyskuje status „placówek pocztowych”

We wszystkich Stokrotkach Express można już odbierać i nadawać paczki DHL. Dzięki wprowadzonej usłudze DHL Parcel, klienci Stokrotki Express będą mogli odbierać paczki w osiedlowych sklepach. Jak podkreślają firmy w komunikacie, usługa jest dostępna także w niedziele.

– W ostatnim czasie nasi klienci często pytali o możliwość nadania lub odbioru przesyłek. Teraz, dzięki wprowadzeniu nowej usługi DHL Parcel, będzie to możliwe. Chcemy, aby Stokrotki Express odpowiadały na wszystkie pilne potrzeby klientów. Uruchomienie usługi we współpracy z Pointpack i DHL wpisuje się w tę strategię – mówi Konrad Majkowski, menadżer ds. komunikacji i PR Stokrotki.

Sklepy Stokrotka Express to najmniejszy w Stokrotce format 49 osiedlowych sklepów, które oferują pełny asortyment, od produktów spożywczych po chemię gospodarczą. Wprowadzenie możliwości odbioru paczek jest odpowiedzią na rosnącą popularność zakupów internetowych i rozszerzenie usług w sklepach convenience.

Współpraca z siecią handlową Stokrotka powiększy sieć Punktów Obsługi Paczek DHL Parcel. Sieć DHL zapewnia 10 tys. takich lokalizacji, a stale rosnące zainteresowanie konsumentów taką formą korzystania z usług kurierskich wskazuje, że to właściwy kierunek dla dalszych inwestycji. Firma wskazuje, że nawiązywanie współpracy z sieciami handlowymi przyczynia się również do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie liczby kilometrów pokonywanych przez kurierów.

– Mamy bardzo silną infrastrukturę POPów w miastach i obszarach podmiejskich – aż 90 proc. konsumentów ma POP DHL w zasięgu maksymalnie 10 minut drogi od swojego domu czy pracy. Teraz koncentrujemy się na tym, aby osiągnąć taki status również w mniejszych miejscowościach. Dążymy do tego, by każdy konsument w Polsce miał w pobliżu nasz Punkt Obsługi Paczek. Dzięki współpracy z takimi partnerami jak sieć Stokrotka jesteśmy coraz bliżej realizacji tego celu – zaznacza Maciej Dudek, Menedżer sieci partnerskiej DHL Parcel.

Całość działań wdrożeniowych we współpracy z poszczególnymi podmiotami koordynuje Pointpack, integrator oraz partner technologiczny, budujący rozwiązania IT, a także usługi serwisowe dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze infrastruktury pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku firma Pointpack nawiązała podobną współpracę z zarządzaną przez Grupę Eurocash siecią sklepów Abc, liczącą wówcza niespełna 9 tys. placówek. Usługa kurierska o nazwie "Moja Paczka" stała się dostępna w tych punktach Abc, które zgłaszały chęć jej wdrożenia. Operatorem logistycznym usługi również została firma kurierska DHL.

Przypomnijmy także, że regulacje wprowadzające zakaz handlu w niedziele zawierają wyjątek – w niedziele niehandlowe czynne mogą być m.in. placówki pocztowe. Niektórzy detaliści – szczególnie sieci mniejszych placówek convenience – korzystają z tej furtki, organizując w swoich sklepach punkty odbioru zamówień online. Dzięki temu zyskują status "placówki pocztowej" i mogą być otwarte w niedziele z zakazem handlu. Pionierem tego rozwiązania była sieć Żabka. Z furtki skorzystała ponadto m.in. sieć sklepów monopolowych Al.Capone.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także