15.06.2018/11:25

Stokrotka Express wkracza do Warszawy

Sieć Stokrotka Express uruchomiła pierwszy sklep w Warszawie, przy ul. Zamkowej 8 - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Odwiedzona przez nas placówka to dziewiąty punkt pod szyldem Stokrotka Express w Polsce.

Zgodnie z niedawnymi deklaracjami zarządu Emperia Holding (właściciela sieci Stokrotka), w bieżącym roku w Polsce może ruszyć ok. 25 Stokrotek Express, jednak już od przyszłego roku tempo rozwoju liczebnego sieci ma przyspieszyć do minimum 50 nowych placówek rocznie.

- Teraz przechodzimy do drugiego etapu i musimy potwierdzić, że jesteśmy w stanie, w odpowiednim tempie rozwijać format sklepów convenience - powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding. - Jeśli projekt ma się opłacać, nie możemy otwierać jedynie kilku placówek rocznie, ale powinno ich być przynajmniej kilkadziesiąt - zadeklarował.

Spośród działających obecnie dziewięciu sklepów Stokrotka Express, jeden ulokowany jest w Warszawie, jeden w Skierniewicach, a pozostałych siedem działa w Lublinie i jego bliskich okolicach (m.in. Świdniku). Kolejne Stokrotki Express również będą powstawać w pierwszej kolejności na ścianie wschodniej kraju.

Jak ustaliliśmy, w początkowej fazie rozwoju szyldu Stokrotka Express, firma chce otwierać sklepy convenience w niedalekiej odległości od swoich dwóch centrów dystrybucyjnych. Jedno z nich działa w Lublinie, a drugie w podwarszawskim Teresinie.

Jednak Emperia zapowiedziała już, że zamierza uruchomić kolejne dwa magazyny. Pierwszy z nich ma zainaugurować działalność na przełomie 2018 i 2019 r., na południu Polski. Zwiększy to możliwość rozwoju zasięgu sieci Stokrotka, w tym także formatu Stokrotka Express.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • fesyd 15.06.2018

    co nie jest portugalskie, jest mile widziane.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.