18.10.2017/16:57

Stokrotka oraz Piotr i Paweł razem!? Według analityków to dobre rozwiązanie

Zdaniem analityków Dom Maklerski PKO Banku Polskiego połączenie Emperia Holding, do której należy sieć Stokrotka i poznańskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł przez wspólnego inwestora byłoby świetnym rozwiązaniem.

Pod koniec sierpnia spółka komunikowała, że proces pozyskania inwestora dla Emperii jest obecnie na etapie dość zaawansowanego due diligence. Wcześniej spółka poinformowała, że rozważa różne opcje strategiczne, w tym w szczególności: poszukiwanie inwestora, emisję akcji, partnerstwo strategiczne lub zmianę struktury grupy.

Najciekawszym – zdaniem analityków Dom Maklerski PKO Banku Polskiego - scenariuszem dla Emperii byłoby pozyskanie inwestora, który połączyłby spółkę z podobnej wielkości biznesem. W konsekwencji powstałby podmiot, który będzie zarządzał siecią blisko 900-1000 sklepów, o przychodach na poziomie 6-7 mld zł.

Z drugiej strony jeśli nie uda się znaleźć inwestora strategicznego lub finansowego, który połączyłby Emperię z kilkoma graczami o podobnej lub mniejszej wielkości, eksperci spodziewają się, że Emperia będzie aktywnie przejmować mniejszych lokalnych graczy, których liczba sklepów waha się w przedziale 20-50.

Analitycy DM PKO BP nie wykluczają scenariusza gdzie Emperia zdecydowałaby się na przejęcie większej sieci, która wypełni lukę lokalizacyjna na południowym-zachodzie Polski, jak sieć Piotr i Paweł (1,2 mld PLN przychodów za 2015).

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Ros 27.10.2017

    Już raz szeroki alians im nie wypalił....

  • Ros 27.10.2017

    Już raz szeroki alians im nie wypalił....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.