08.11.2021/10:53

Stokrotka rośnie w siłę. Sfinalizowała przejęcie sklepów dawniej działających w sieci Top Market

Sieć Stokrotka sfinalizowała transakcję przejęcia sklepów na Mazowszu będących jak dotąd własnością firmy P.P.H.U J.R.T.W.M. – Krawczyk. Placówki wchodzące dotychczas w skład Top Marketu lada moment zmienią szyld na Stokrotkę.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Nickt 11.11.2021

  Od pół roku próbuję przekonać Polo Market do zmiany kosztów dostawy, żeby móc tam kupować. Niestety ignorują wszelkie pytania i sugestie, a cena jest kosmiczna - 20zł plus jeszcze parę złotych obowiązkowej opłaty za reklamówki. Jak widać Polacy po prostu nie potrafią handlować i nic dziwnego, że kasę wydajemy w obcych sieciach. Ta sama firma (Stava) dowozi zarówno z Polo Marketu jak i ze Stokrotki, która przy zamówieniach od 100zł dostarcza za 1zł plus 3zł za reklamówki (w tym solidne torby termiczne jeśli są potrzebne), a Polo Market - za 20zł plus 4zł za reklamówki. Także no chyba normalne jest, że wydam pieniądze w litewskiej Stokrotce. Rozmawiałem nawet ze Stavą w tej sprawie i oni też nie rozumieją zachowania Polo Marketu, twierdzą, że warunki dostaw są takie same dla obu sieci. Jak widać kolejny raz wychodzi głupota i zachłanność Polaków.

 • Artur 11.11.2021

  Polomarket macie poski chodźcie i kupujcie

 • Michał 09.11.2021

  Mam nadzieję, że to tylko pojedyncze przejęcia sklepów Top Market. Top Market jest lepszym sklepem niż Stokrotka. Dużo lepsze wystrój i bardziej przejrzyste działy. A po drugie Stokrotka jest litewska a Top Market jest polski. Choć fakt wolę jeszcze inną sieć: Auchan ale to że względu na niskie ceny

 • Michał 09.11.2021

  Mam nadzieję, że to tylko pojedyncze przejęcia sklepów Top Market. Top Market jest lepszym sklepem niż Stokrotka. Dużo lepsze wystrój i bardziej przejrzyste działy. A po drugie Stokrotka jest litewska a Top Market jest polski. Choć fakt wolę jeszcze inną sieć: Auchan ale to że względu na niskie ceny

 • Klijent 09.11.2021

  Były i Polskie PGS-y ale niestety wybrano ofertę zagranicznego kapitału . A szkoda !!!

 • handlowiec z mazowsza 09.11.2021

  Trochę szkoda sieci budowanej mozolnie tyle lat przez fajnych ludzi. Miejmy nadzieję, że inni polscy właściciele nie pójdą tym śladem. Ale ostatni akapit jasno wskazuje że te kilka sklepów to dopiero początek. Szkoda :(

 • Nickt 08.11.2021

  Trochę to głupie i przykre, że nawet Litwini robią u nas grube interesy, a Polacy jakoś nie potrafią stworzyć sieci na poziomie. Jednocześnie potrafią w tych sieciach pracować, na wszystkich szczeblach. W czym więc tkwi problem?

 • Amman 08.11.2021

  A od kiedy to Stokrotka (Maxima) i Biedronka (Jeronimo Martins) mają jedego właściciela, hę? Taka podstawowa wiedza o handlu w Polsce.

 • Nick 08.11.2021

  Następna grupa polskich sieci przechodzi w obce ręce.
  Szkoda, dotąd pan Krawczyk dbał o swoje sklepy. Była ciekawa niedroga oferta, przyjemna obsługa.
  Znając realia Stokrotki i Biedronki - jeden właściciel - jestem zasmucony.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także