01.04.2020/14:44

Biedronka zanotowała potężny wzrost ruchu w centrach dystrybucji

W okresie 9-15 marca br., czyli najgorętszych dniach dla handlu centra dystrybucyjne obsługujące ponad 3000 sklepów sieci Biedronka wysłały codziennie ponad 40 proc. więcej opakowań niż średnio w styczniu i lutym br. Niektóre z nich odnotowały w tym okresie wzrost nawet o ponad 50 procent – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Warto przypomnieć, że we wspomnianym rekordowym tygodniu – czyli od 9 do 15 marca, kiedy to ogłoszono zamknięcie szkół i centrów handlowych, wszystkie segmenty rynku detalicznego rosły, od hiper- i supermarketów, przez dyskonty po sklepy conveniencce i markety osiedlowe. Był to bojowy test dla logistyki wszystkich formatów handlowych, szczególnie dla tak potężnych organizmów logistycznych jak sieć sklepów Biedronka, która liczy obecnie 1200 pojazdów transportowych i 16 centrami dystrybucyjnymi, z których obsługiwanych jest ponad 3000 placówek dyskontowych.

Jak wynika z danych, do których dotarł nasz portal w najgorętszym okresie 9-15 marca br., centra dystrybucyjne obsługujące ponad 3000 sklepów sieci Biedronka wysłały codziennie ponad 40 proc. więcej opakowań niż średnio w styczniu i lutym br. Niektóre z nich odnotowały w tym okresie wzrost nawet o ponad 50 procent.

– Zawsze robimy wszystko, by zapewnić naszym klientom dostępność towarów w sklepach. Obecnie wymaga to od nas i naszych dostawców dostosowania się do nowej sytuacji. Ponieważ jednak rozumiemy nowe potrzeby, proces ten przebiegł bardzo sprawnie i obsłużyliśmy znacznie więcej dostaw niż zwykle – mówi Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki w sieci Biedronka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.