29.11.2017/10:48

Świąteczna gorączka zakupów zaczyna się na długo przed Wigilią

Przygotowania do bożonarodzeniowych szczytów sprzedażowych trwają w sklepach już od wczesnej jesieni. Przedstawiciele sklepów, z którymi rozmawialiśmy, są zgodni co do tego, że im wcześniej wzbogacą asortyment o świąteczne rarytasy, tym lepiej.

Marta Skibicka, kierowniczka sklepu Lewiatan w Janowie:
- Z zaopatrzeniem świątecznym startujemy zazwyczaj tydzień lub dwa po Święcie Zmarłych, chociaż przedstawiciele handlowi już wcześniej pokazywali nam tego typu oferty, głównie gazetki. Większe zapotrzebowanie na produkty do pieczenia ciast widać już wczesną jesienią, natomiast przed świętami ten skok będzie dosyć duży. Prowadzimy sklep w małej miejscowości, tu wiele osób przygotowuje domowe wypieki samodzielnie, dlatego zapotrzebowanie na artykuły do pieczenia jest duże. Najchętniej kupowane są proszki do pieczenia, cukry, bakalie czy galaretki. Generalnie klienci wybierają tradycyjne, sprawdzone produkty. Da się również zauważyć wzrost sprzedaży różnego rodzaju ozdób do ciast. Staramy się wprowadzać różne nowinki. W tym roku będą to ciekawe posypki. Wydaje mi się, że wybór jest naprawdę szeroki, każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Myślę, że do zakupów zachęci też atmosfera. Co roku ozdabiamy sklep, staramy się to robić dosyć bogato, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ireneusz Szajner, kierownik sklepu Kaufland w Siemianowicach Śląskich:
- Mamy już przygotowaną świąteczną ofertę produktów do pieczenia, podobnie jest zresztą ze słodyczami. Oczywiście nie jest to jeszcze wszystko, ale asortyment wszystkich dodatków do pieczenia i artykułów dekoracyjnych został już poszerzony i wystawiony w sali sprzedaży. Sprzedaż tego typu asortymentu nie jest jeszcze wysoka, ale z każdym dniem bliżej świąt będzie rosła. Moi klienci wybierają zazwyczaj klasyczne produkty, sami pieką ciasta, raczej unikają tych gotowych, rynek jest pod tym względem ustabilizowany. Oczywiście będą też nowe produkty, takie, jakich nie było w zeszłym roku. Tak czy inaczej przed świętami będziemy dysponować bardzo szeroką ofertą, która zadowoli zarówno ekspertów, jak i amatorów domowych wypieków.

Danuta Doch, właścicielka Stokrotki w Starachowicach:
- Każdemu z nas zależy na tym, by świąteczne wypieki wyszły idealnie. Dlatego klienci, kupując produkty niezbędne do ich przygotowania, szukają wyrobów najwyższej jakości, takich, które są przez nich sprawdzone. Wiąże się to również z przywiązaniem do marki. Przykładowo nasi klienci najchętniej wybierają mąki regionalne. W przypadku zakupów przedświątecznych mogą być one droższe od innych. Oczywiście cena przy wyborze odgrywa pewną rolę, ale klienci najczęściej nie będą ryzykowali kupna tańszego zamiennika, który nie da im gwarancji przygotowania dobrego ciasta. Klienci zwracają również uwagę na opakowanie. Przed świętami każdy z nas chciałby pozwolić sobie na odrobinę luksusu, nawet w przypadku podstawowych produktów. Nasi klienci stają się bardziej świadomi. Widzimy, że przygotowania do świąt zaczynają się bardzo wcześnie. Już na początku listopada kupują produkty o długich terminach ważności, które są w niższych cenach. To dotyczy m.in. mąki, cukru czy proszków do pieczenia. Klienci chętnie sięgają po produkty ułożone w specjalnych wystawkach. Dlatego przed każdym ważniejszym świętem przygotowujemy ekspozycje tematyczne. Podobną akcję robimy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Znajdą się tam m.in. produkty do pieczenia ciast.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.