07.07.2014/22:07

Systemy mebli sklepowych

Głównym zadaniem regałów sklepowych jest ekspozycja produktów. Niestety, często się o tym zapomina i redukuje ich rolę do funkcji przechowywania, która z definicji przypisana jest regałom magazynowym.

Jakość ekspozycji wyrobów stanowi najważniejsze kryterium doboru mebli sklepowych. Dodatkowe cechy, które należy uwzględnić, decydując się na ich zakup, to: jakość wykończenia powierzchni, trwałość, odpowiednia do potrzeb nośność, wygoda użytkowania, bezpieczeństwo obsługi, łatwość utrzymania w czystości, uniwersalność oraz elastyczność rozumiana jako możliwość szybkiej i łatwej zmiany konfiguracji lub aranżacji bez ponoszenia dużych dodatkowych nakładów inwestycyjnych.

Trendy

Coraz częstsze jest odchodzenie od tradycyjnych (białych lub kremowych) mebli z blaszanymi półkami na rzecz bardziej efektywnych i efektownych systemów wykorzystujących lekkie, ażurowe rozwiązania – najczęściej w stonowanych, ciemnych kolorach, które zapewniają znacznie lepsze tło dla kolorowych produktów. Druciane półki są lekkie i przejrzyste, doskonale wtapiają się w przestrzeń, atrakcyjnie eksponując towary. Są także bardziej odporne na zarysowania, nie zbierają kurzu i nie sprawiają przygnębiającego wrażenia w sytuacji, gdy nie są w pełni zatowarowane.

Elastyczność i mobilność

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania systemowe, ponieważ są one uniwersalne i zapewniają dużą elastyczność użytkowania oraz możliwość łatwej i szybkiej rozbudowy lub zmiany aranżacji. Bogaty zakres akcesoriów do systemów pochodzących od wiodących producentów daje możliwość optymalnego i dynamicznego zarządzania kategoriami produktów, tudzież organizowania specjalnych lub sezonowych akcji sprzedażowych. A wszystko bez niepotrzebnej ingerencji w konstrukcję albo układ mebli. Szczególnie przydatne okazują się rozwiązania, które są lekkie, mobilne (na kółkach) oraz składane i rozkładane.

Design

Gdy chcemy się wyróżnić na tle innych placówek handlowych oraz podkreślić indywidualny charakter sklepu, warto postawić na oryginalny design, uciekając od szablonu i oklepanych schematów. Najważniejszy jest własny pomysł, ale liczy się również odpowiedni dobór materiałów, kolorów i formy. Nudne i sztywne prostokątne kształty można zastąpić „miękkimi”, okrągłymi lub wręcz falującymi formami, które uatrakcyjniłyby optykę mebli oraz wniosły w przestrzeń ruch i lekkość, przy zachowaniu tych samych parametrów wytrzymałości, a także nośności.

Z Wanzlem wykorzystasz każdy centymetr

Firma Wanzl oferuje rozwiązania, które umożliwiają efektywne wykorzystanie powierzchni handlowej, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy jest ona ograniczona. Optymalna głębokość półek (będąca pochodną wymiarów opakowań handlowych towarów), wraz z centralnie umieszczoną ścianą tylną, pozwalają zyskać na głębokości nawet 25 cm, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Poza tym, oferowana w standardzie, możliwość regulacji wysokości położenia półek co 2,5 cm (optymalnie do wysokości opakowań) pozwala wyeliminować puste przestrzenie i obniżyć wysokość regałów nawet o 20 cm, przy zachowaniu tej samej powierzchni ekspozycji.
Systemy regałów original wire tech i wire tech 100 nie tylko umożliwiają optymalną organizację przestrzeni, ale przede wszystkim, wykorzystując swój subtelny, minimalistyczny design sprawiają, że produkty są efektywnie i atrakcyjnie wyeksponowane.

(AU)

Wiadomości Handlowe, Nr 6-7 (136) Czerwiec - Lipiec 2014

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Weronika 13.10.2014

    W naszym sklepie na osiedlu wymienione zostały meble sklepowe na właśnie takie druciane, w odcieniu szarości. Do tego właściciele zainwestowali w eleganckie oświetlenie, zrobili kącik piekarniczy i taką nawiązującą do klimatu wiejskiego targowiska wyspę z warzywami w wiklinowych koszykach. Od razu milej się zachodzi do tego sklepu, pachnie świeżością i jest po prostu ładnie.
    A sklepik nieduży, więc inwestycja nie była zbyt kosztowna, a widać gołym okiem że ruch w interesie się poprawił. Znaleźli producenta regałów co im zaprojektował i wyposażył całkowicie sklep w rozsądnej cenie. Właścicielka to moja koleżanka, wiem jak się zastanawiali z jej mężem co zrobić żeby rozruszać biznes. Ja byłam zdziwiona że wystarczyło postawić nowe półki i odświeżyć wygląd sklepu, a zyski poszły w górę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.