07.10.2019/08:53

Szef sieci Lewiatan chce poluzowania zakazu handlu w niedziele

Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding, nawołuje do powrotu do dwóch niedziel handlowych w miesiącu. Przedsiębiorca wypowiedział się na ten temat w komentarzu udzielonym "Rzeczpospolitej", dotyczącym wyzwań i oczekiwań względem rządu, jaki zostanie powołany po wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższy weekend.

Szef sieci Lewiatan podkreślił, że "z perspektywy branży handlowej widziałby potencjał do zmiany ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele". Jego zdaniem społeczeństwo przyzwyczaiło się już do istniejących ograniczeń, jednak "zdecydowanie bardziej odpowiedni był wariant z dwiema niedzielami pracującymi w miesiącu".

Kruszewski zaznaczył, że wariant taki popierany jest mniej więcej przez połowę Polaków. Z kolei opcja, która teraz obowiązuje (jedna niedziela handlowa w miesiącu) "ma już sporo mniej zwolenników". Prezes Lewiatan Holding zauważył też, że już w styczniu 2020 r. zakaz zostanie automatycznie rozszerzony na kolejne niedziele (pozostanie zaledwie siedem niedziel handlowych w całym roku).

- Uważam, że planując takie zmiany, warto brać pod uwagę perspektywę nie tylko pracowników, ale również konsumentów. Jestem zawsze zwolennikiem wybierania wariantów kompromisowych, w tym przypadku on także by się najlepiej sprawdził - powiedział Kruszewski "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Marcia444 22.10.2019

    Ciekawe,bo niektóre lewiatany są otwarte w każdą niedzielę.

  • pracownik 15.10.2019

    Jako pracownik stwierdzam, że gdyby pracodawca płacił za niedzielę tzw. "setki" to i pracownicy by się nie opowiedzieli się za zakazem handlu w niedziele. A jak teraz niedziela jest liczona jako zwykły dzień roboczy i wolne do odebrania w tygodniu to sorry ale wolę wolną niedzielę.

  • moro 07.10.2019

    Jakich dwóch? Niedziela powinna być zwykłym dniem handlowym, pracownicy sektoru handlowego chętni do pracy w niedzielę na pewno się znajdą

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.