30.01.2020/14:30

Takiego Lidla jeszcze nie było. Sieć uruchomiła sklep w Miasteczku Wilanów [OBSZERNA GALERIA]

W czwartek sieć Lidl uruchomiła swój pierwszy dyskont w warszawskim Miasteczku Wilanów. W nowej placówce międzynarodowa sieć postawiła na szereg graficznych akcentów nawiązujących do dzielnicy Wilanów i jej historii.

I tak oto na ścianach mamy na ścianach wizerunek króla Jana III Sobieskiego, grafikę przedstawiającą Pałac w Wilanowie i jego ogrody, jak również herb Wilanowa (patrz: załączona do tekstu galeria zdjęć). Znalazło się miejsce także na logotyp warszawskiego metra, choć akurat nie kursuje ono na Wilanów (ma jednak stację na Mokotowie o nazwie Metro Wilanowska).

Pierwszy Lidl w Miasteczku Wilanów (choć nie w samym Wilanowie) działa przy Al. Rzeczpospolitej 29 E. Placówka jest dość nietypowa jak na Lidla, gdyż salę sprzedaży o powierzchni 1,4 tys. mkw. umiejscowiono na pierwszym piętrze. Parter zagospodarowano pod parking, a na drugim piętrze znalazła się przestrzeń biurowa.

Lidl chwali się, że jego najnowsza placówka "cechuje się nowoczesną, elegancką i wielopoziomową bryłą, która została wkomponowana w architekturę warszawskiej dzielnicy (Wilanowa - red.).

- W trosce o komfort dokonywania zakupów w sklepie znajdują się szerokie alejki, zmotoryzowani klienci będą mogli skorzystać z dużego parkingu, część miejsc parkingowych przeznaczono dla rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnością, w obiekcie zainstalowano również trawelator (tzw. ruchomy chodnik) oraz windę zapewniające sprawne połączenie pomiędzy parkingiem a salą sprzedaży - podaje Lidl w komunikacie.

W nowym sklepie Lidl Polska wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych czy energooszczędne oświetlenie LED. Powyższe rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Przypomnijmy, że Lidl od wielu lat zabiegał  otwarcie sklepu w Miasteczku Wilanów. Od początku Lidl zabiegał o uruchomienie placówki właśnie przy Al. Rzeczpospolitej, w północno-zachodniej części Miasteczka Wilanów. Urząd Dzielnicy Wilanów pod koniec 2016 r. informował o planach powstania we wspomnianym miejscu "budynku usługowego, którego inwestorem jest Lidl". Jednak przeciwko inwestycji protestowała wtedy część okolicznych mieszkańców.

Projekt inwestycji był kilkukrotnie zmieniany. Ostatecznie burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski w lutym 2019 r. ogłosił, iż podjęta została decyzja, że sklep przy al. Rzeczpospolitej jednak zostanie wybudowany.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Dzisfostwo 05.02.2020

  Szkoda tylko ze jakość produktów słaba. Na otwarciu miso mielone prawie zielone a grapefruity zgniłe.

 • Mikey 05.02.2020

  Ta grafika z metrem, które do Wilanowa nie dociera, ani nawet tramwaj, ludzie skazani na autobus i korki to zdecydowanie komuś nie wyszła. W tej lokalizacji wyglada komicznie i tylko ludzi wkurza. Poza tym sklep w porzadku, choc mało się różni od zwykłego Lidla. Dwa poziomy owszem, ale towarubtyle co w zwykłym, a poziomy wynikaja bardziej z dostępnej powierzchni.

 • metoo 02.02.2020

  Wspaniale. Przemyslowa zywnosc, w wielkich plastikowych opakowaniach trafi do kolejnej grupy... elitarnych odbiorcow. Mrozne pieczywo, parowki, ze cztery-piec odmian masla i dwie slodkie smietany - te same przez okragly rok. Wow.

 • internauta z Wlkp. 31.01.2020

  Dlaczego nie ma w każdym Lidlu małych wózków na zakupy? Są Lidle w których są tylko ogromne wózki do których można zapakować chyba ze 30 kg zakupów, a takie małe wózki do których nie trzeba nurkować to jakiś towar deficytowy (Lidle w Wielkopolsce)?

 • klient 31.01.2020

  Redakcja niech sobie obejrzy piętrowy Kaufland przy ul. Roosevelta w Gnieźnie. Tak więc firma która jest właścicielem Lidla i Kauflandu już daaaawno temu wybudowała piętrowy sklep w Polsce.

 • klient LIDLA 30.01.2020

  Kiedy w Lidlu torby bawełniane?

 • Terka 30.01.2020

  Szkoda ze nie ma Lidla w Żarach w okolicach Alei Wojska Polskiego , tak dużo ludzi mieszka w tych okolicach a sklepu żadnego

 • cacadu 30.01.2020

  Wnętrze to d... nie urywa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.