19.04.2017/15:06

Tesco ma kolejne problemy z inwestycją na Kabatach. Rada Ursynowa przeciwna rozbudowie galerii

Radni z Ursynowa zaapelowali do władz Warszawy o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Kabatach. Oznacza to, że po raz kolejny pod znakiem zapytania stanęła rozbudowa hipermarketu Tesco i utworzenie w tym miejscu galerii handlowej - donosi TVN 24.

Ursynowscy radni chcą, aby inwestor mógł na Kabatach zabudować działkę w mniejszej powierzchni, niż ta zapisana w obecnym planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym w 2008 r. Domagają się również zwiększenia zieleni (do 25 proc.) oraz ustalenia nieprzekraczalnej linii zabudowy od strony ulicy Sępa-Sarzyńskiego.

Uchwała radnych z Ursynowa, choć przyjęta jednogłośnie, formalnie nie ma wpływu na to, jaki obiekt powstanie na Kabatach w miejscu Tesco. To jedynie stanowisko, a rzeczywistą decyzję w tej sprawie podejmuje nie Rada Ursynowa, a Rada Warszawy.

Jak zauważa TVN 24, to już kolejny etap walki o rozbudowę Tesco na Kabatach. Taka inwestycja jest w planach już od wielu lat, a mieszkańcy wiedzą o niej od 2012 r. Pierwotnie inwestor chciał na miejscu hipermarketu Tesco wybudować największe centrum handlowe w Warszawie, o powierzchni ponad 130 tys. mkw. oraz 28 metrach wysokości. Sprzeciw okolicznych mieszkańców sprawił, że z planów tych trzeba było się wycofać. Od tamtej pory projekt inwestycji zmieniany był dwa razy.

Przypomnijmy, 3 marca br. firma Kabaty Investments, inwestor zainteresowany wybudowaniem nowoczesnej galerii handlowej w miejscu obecnego hipermarketu Tesco KEN w Warszawie, złożyła w Biurze Ochrony Środowiska raport oddziaływania na środowisko. Jest to pierwszy krok na drodze do budowy Galerii Kabaty.

Czytaj więcej na tvn24.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.