26.06.2020/08:31

Tesco notuje znaczne wzrosty sprzedaży. Polska już nie obciąża wyników grupy

Tesco Plc opublikowało wyniki sprzedażowe za I kw. roku fiskalnego 2019/20. W danych nie uwzględniono rynków, które firma opuszcza – Tajlandii, Malezji i Polski.

Grupa Tesco odnotowała w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2019/20, kończącym się 30 maja 2020 r., wzrost sprzedaży o 8,0 proc. rok do roku. Sprzedaż LfL wzrosła o 7,9 proc. Na głównym rynku – w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii – sprzedaż wzrosła o 9,2 proc. r/r, a na bazie porównywalnej o 8,2 proc.

W Europie Centralnej, z wyłączeniem Polski, sprzedaż wzrosła o 3,3 proc., a sprzedaż LfL o 3,9 proc.

Tesco potężnie zwiększyło sprzedaż online. W Wielkiej Brytanii sprzedaż w kanale e-commerce wzrosła o 48,5 proc. – przy czym tylko w maju odnotowano skokowy wzrost o 90 proc. r/r. W Europie Centralnej wzrost ten wyniósł aż 106,3 proc.

Firma chwali się ponadto dobrymi wynikami sieci dyskontowej Jack's. Wszystkie sklepy osiągnęły sprzedaż przekraczającą 100 tys. funtów tygodniowo, a łącznie sprzedaż LfL sieci wzrosła o 62 proc.

– W trudnym dla wszystkich czasie załoga Tesco dała z siebie wszystko i jestem niezwykle dumny z naszych wspólnych osiągnięć. Dzięki wysiłkom pracowników udało się wykorzystać nasze strategiczne przewagi, w sklepach stacjonarnych i online, dzięki czemu każdy konsument mógł bezpiecznie zaopatrywać się w niezbędne produkty. W ciągu zaledwie pięciu tygodni podwoiliśmy nasze moce przerobowe w kanale online, a jednocześnie przekształciliśmy nasze sklepy w taki sposób, by zachować zasady dystansowania przestrzennego i umożliwić bezpieczne zakupy. Koszty tych działań były znaczące i tylko częściowo zostały zrekompensowane przez niższe podatki od nieruchomości i zwiększony wolumen sprzedaży. Jednak traktujemy te nakłady jako inwestycję wspierającą naszych klientów w czasie, gdy tego najbardziej potrzebują – powiedział Dave Lewis, CEO Tesco Plc.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • M-59 26.06.2020

    Ostatnimi laty Tesco nie miało dobrej oferty handlowej poza art.spozywczymi nie oferowało nic dobrze, że się zwijają.

  • Rttt 26.06.2020

    Węgry, Czechy itp też opuszczą, po co im taka 'wyspa' w Europie Środkowej. I tak szczerze to może i dobrze, że opuszczają kontynent będą mieli szansę zainwestować i odeprzeć atak niemieckich dyskontów u siebie w GB

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.