06.03.2017/11:49

Tesco ogranicza w Polsce biznes w internecie. Sieć planuje zwolnienia grupowe

NSZZ "Solidarność poinformowała, że sieć Tesco planuje zamkniecie dwóch supermarketów, a także sześciu lokalizacji, w których prowadzona jest usługa sprzedaży internetowej Tesco EZakupy. Efektem likwidacji sklepów i ograniczenia skali działalności w Internecie będą zwolnienia grupowe.

Władze Tesco poinformowały, że główną przyczyną planowanej restrukturyzacji biznesu w Polsce są słabe wyniki ekonomiczne biznesu prowadzonego w tych kilku lokalizacjach. Jednocześnie planowane zwolnienie są także efektem zmiany struktury w obszarze personalnym i zmiany systemu zarządzania procesami w sklepach.

Jak poinformowała „Solidarność” już wkrótce nastąpi likwidacja Działów Sprzedaży Internetowej w hipermarketach, w Częstochowie (ul. Drogowców 43), Kielcach (ul. Świętokrzyska 20), Łodzi (dzielnica Widzew, ul. Widzewska 22), Opolu (ul. Ozimska 72), Rybniku (ul. Żorska 2).

Zamknięte zostaną także dwa supermarkety w Olecku (al. Zwycięstwa 2a) i Piotrkowie Trybunalskim (l. Słowackiego 123).

Zwolnieniami zostaną objęci pracownicy  na stanowiskach podstawowych oraz osoby sprawujące nadzór nad pracownikami. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy.

8 marca 2017 r. w Krakowie dojdzie do spotkania pomiędzy Pracodawcą a NSZZ "Solidarność" w ramach konsultacji ws. zwolnień grupowych. O planowanych zwolnieniach - zgodnie z siedzibą firmy - poinformowany został Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.

Biuro prasowe Tesco w Polsce odniosło się do informacji o głębokiej restrukturyzacji biznesu e-commerce w .Polsce.

„Poinformowaliśmy dziś wszystkich naszych pracowników o zmianach, które pomogą nam lepiej skupić się na obsłudze klientów. W trakcie tych zmian naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia naszym koleżankom i kolegom” – informuje Biuro Prasowe Tesco Polska.

„W informacji do związków zawodowych przekazaliśmy liczbę stanowisk, jakich dotyczy proces, jednak nie jest ona tożsama z liczbą naszych koleżanek i kolegów, którzy opuszczą firmę. Będziemy oferować pracownikom inne stanowiska pracy funkcjonujące w naszych strukturach, dążąc do zminimalizowania liczby osób, których proces może dotknąć.”

"Jedną ze zmian, jakie wprowadza Tesco jest całkowita rezygnacja z dalszego prowadzenia serwisu Tesco Ezakupy w Częstochowie, Kielcach, Zielonej Górze, Rybniku i Opolu z końcem kwietnia. W tych lokalizacjach firma nie widzi potencjału dla dalszego rozwoju serwisu i chce skoncentrować się na tych miastach, gdzie taki potencjał wzrostu cały czas istnieje. Tesco nie planuje zamykania serwisu Ezakupy w innych lokalizacjach."

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pza9099 06.03.2017

    Trzeba zadać pytanie czy w miastach gdzie jest likwidowana opcja ezakupy to czy podobnie jak w Rzeszowie opcja zostanie ograniczona do "zamów i odbierz"??

  • Beengood_bee 06.03.2017

    Przykro patrzeć na upadek lidera. W połowie 2016 Tesco miało 50% udziału w egrocery i wówczas zapadły decyzja o zamknięciu 3 e-esklepow, teraz kolejne. W Tesco albo brakuje managerów z wizja albo straszliwie cashflow'u, albo jedno i drugie naraz. Zamykają co się da by tylko ciąć koszty doraźnie - coraz szybsza spirala w dół, bez perspektyw na poprawę i zainwestowanego kapexu. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.