13.06.2018/14:34

Tesco podnosi wynagrodzenia pracownikom sklepów

To już druga zmiana wynagrodzeń w tym roku. W marcu firma wprowadziła podwyżkę w wysokości 100 zł brutto, zaś od lipca płace pracowników sklepów ponownie wzrosną, średnio o 130 zł.

W wyniku podwyżek minimalne wynagrodzenie dla osób z co najmniej trzymiesięcznym stażem wzrasta do 2600 zł brutto na pełny etat. Podwyżki otrzymają także pracownicy centrów dystrybucyjnych firmy.

- Od lat stale inwestujemy w płace i świadczenia dodatkowe – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

- Wierzymy, iż zaangażowanie i zadowolenie z pracy przekładają się bezpośrednio na sukces biznesowy firmy – dodaje.

W 400 sklepach, centrach dystrybucji i biurach sieci pracuje łącznie ok. 24 tys. osób. Pracownicy objęci są szerokim programem świadczeń pozapłacowych, w skład którego wchodzi m.in. stała 10 proc. zniżka na zakupy, świąteczne karty podarunkowe czy dofinansowanie do zajęć sportowych i pakietów medycznych.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Tomek1964 06.09.2018

  Tesco wkrótce nie będzie potrzebowało pracowników przy takim wzroście opłat za koszty dowozu w serwisie eTesco. Ja już zrezygnowałem...

 • Zawiedziona 12.07.2018

  Średnio 130 zł podwyżki ? A są i tacy co dostali 40 zł więcej , to raczej daleko do tej kwoty ? Obiecanki firmie wychodzą bardzo dobrze , gorzej z realizacją .

 • Tesco Gliwice 13.06.2018

  Pan Martin troszkę za późno się obudził najlepsi poodchodzili w ciągu ostatnich 3 miesięcy, poza tym 130zł to i tak śmieszna kwota kiedy pracownicy masowo przechodzą do Leroy Merlin gdzie zarobki na chwilę obecną są o 500zł na rękę wyższe.

 • Bel 13.06.2018

  Przestańcie .......... o tych podwyżkach bo nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. 2600 brutto obstawiam że to dla 'Warszawki', a w reszcie rejonów najniższa żeby firma odkuła się od tej zawrotnej kwoty jaką płacą w stolicy. Obstawiam też że w związku z 'podwyżką' poszukają oszczędności gdzie indziej. Ciekawe co pójdzie na pierwszy ogień: fundusz świadczeń socjalnych czy też zmniejszą ilości pracowników w marketach :P

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.