26.09.2020/18:00

Tesco przywraca reglamentację papieru toaletowego, mąki i makaronu w obawie przed szaleństwem zakupowym

Wraz z drugą falą pandemii covid-19 w Wielkiej Brytanii sieci handlowe przywracają limity zakupowe na niektóre produkty. Kilka dni temu informowaliśmy o wprowadzonym przez sieć Morrisons limicie trzech papierów toaletowych na jednego klienta, a teraz na podobny krok zdecydowało się Tesco.

Jak donosi TVN24, Tesco wprowadziło reglamentację nie tylko papieru toaletowego, ale także mąki, makaronu, chusteczek antybakteryjnych oraz chusteczek dla niemowląt. Limit na każdy z tych produktów wyniesie trzy sztuki. Ma to zapobiec kupowaniu tych produktów na zapas przez klientów obawiających się kolejnego lockdownu.

Racjonowanie produktów przez Tesco na tym się nie kończy. Sieć wprowadza bowiem limity na niektóre produkty sprzedawane przez sklep internetowy, takie jak warzywa w puszkach, czy ryż. Zarazem sieć zapewnia, że towarów w jej magazynach nie brakuje.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca "The Grocer" informował, iż Tesco mocno przestrzeliło z prognozami popytu na takie produkty, jak makarony, olej, czy papier toaletowy w czasie pandemii COVID-19. Brytyjska sieć na początku koronakryzysu stworzyła ogromne zapasy tych wyrobów, a potem musiała szukać sposobu na pozbycie się ich.

Produkty sprowadzane były do brytyjskich magazynów Tesco w pośpiechu w marcu. Według "The Grocer", który cytował dostawców sieci, polityka zakupowa detalisty była w tamtym okresie "naiwna" i "niekompetentna". Rezultatem były ogromne zapasy np. papieru toaletowego, które zalegały w centrach dystrybucyjnych czy w sklepach. Panika zakupowa związana z koronawirusem nie trwała bowiem w Wielkiej Brytanii długo.

Tesco co prawda odrzucało w czerwcu twierdzenia o tzw. overstockingu, jednak "The Grocer" powołując się na własne źródła twierdził, że sytuacja rzeczywiście miała miejsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także