25.11.2020/12:47

Tesco rekrutuje w Polsce kilkuset pracowników tymczasowych

Tesco otworzyło kolejną dużą rekrutację pracowników tymczasowych, którzy mają wesprzeć zespoły sklepowe w obsłudze klientów podczas przedświątecznych zakupów. To szczególnie dobra okazja dla osób, które z powodu panującej sytuacji nie mogą pracować w swoim zawodzie i potrzebują wsparcia finansowego.

W ramach świątecznej rekrutacji dostępnych jest kilkaset miejsc pracy w sklepach Tesco w całej Polsce. Tylko w ostatnich tygodniach pracę na czas przedświąteczny znalazło blisko 200 osób, a rekrutacje wciąż trwają.

Dyrektor Zarządzający Tesco w Polsce, Martin Behan, podkreśla, że w dobie pandemii szczególnie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym w przestrzeni Tesco, zarówno klientom, jak i pracownikom. Personel tymczasowy może liczyć na pracę zgodną z najwyższymi standardami higieny pracy dla dobra swojego i swoich rodzin.

- W tym szczególnie trudnym czasie kwestie bezpieczeństwa są dla nas absolutnym priorytetem. Mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów oraz pracowników wprowadziliśmy szereg zasad gwarantujących, że sklepy Tesco to nie tylko miejsce bezpieczniejszych i wygodniejszych zakupów, ale też bezpieczniejsze miejsce pracy – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

I dodaje: - Aktualnie w naszych sklepach obowiązuje szereg wytycznych dotyczących działań związanych z bezpieczeństwem. Przykładowo, wszystkie kasy z obsługą posiadają osłony. Dzięki zachętom ze strony personelu większość płatności odbywa się w trybie bezgotówkowym. Dezynfekujemy wózki, koszyki i inne powierzchnie narażone na kontakt. Środki dezynfekujące zlokalizowane są w miejscach łatwo dostępnych dla klientów i pracowników: przy wejściu do sklepu, kasach i w pomieszczeniach socjalnych. Szerokie alejki sklepów Tesco, oznaczone w sposób ułatwiający zachowanie bezpiecznego dystansu, zapewniają zaś większy komfort zakupów i poczucie bezpieczeństwa.

Wraz z początkiem listopada detalista ogłosił także Świąteczny Program Rekomendacji Pracowników. Każdy pracownik Tesco otrzyma 245 zł brutto za polecenie kandydata, który zostanie zatrudniony oraz przepracuje odpowiednią liczbę godzin w okresie przedświątecznym.

Tesco Polska to sieć ponad 300 sklepów – supermarketów i hipermarketów kompaktowych – działająca na polskim rynku już od ponad 20 lat.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Qwertyk 25.11.2020

    Może już zamknąć te pozostałe sklepy? Po co w ogóle otwierać Tesco. Kiedyś to był całkiem spoko sklep ale zapomniano o remontach i budowie nowych, mniejszych lokalnych supermarketów proximity.

  • Gość 25.11.2020

    News: Tesco zamyka 31.12.2020 kolejne sklepy

  • łysy 25.11.2020

    Samo Tesco jest w Polsce tymczasowe

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także