05.09.2018/14:11

Tesco spotkało się ze związkowcami ws. zwolnień. Pracownicy niezadowoleni z propozycji sieci

3 września 2018 r. we Wrocławiu doszło do spotkania pomiędzy organizacjami zwiąkowymi działającymi w Tesco Polska, a przedstawicielami zarządu. Głównym tematem spotkania były konsultacje ws. zwolnień grupowych ogłoszonych przez firmę w sierpniu.

Przypomnijmy, że Tesco ogłosiło w minionym miesiącu, że w wyniku planowanych zamknięć 13 sklepów oraz "reorganizacji modelu działania firmy" pracę stracić może nawet 2,2 tys. osób. 690 stanowisk pracy, które zostaną zlikwidowane, dotyczy wspomnianych 13 placówek handlowych, a pozostałe zwolnienia mają wiązać się z reorganizacją pracy w działających sklepach, w tym pozbyciu się niektórych działów.

Jak informuje NSZZ "Solidarność", na spotkaniu związkowców z przedstawicielami Tesco Polska (3 września) sieć zaproponowała porozumienie w sprawie szykowanych zwolnień grupowych. Jednak w opinii związku, propozycja ta "była nie do zaakceptowania przez stronę związkową".

- Związki zawodowe przedstawiły swoją propozycję do porozumienia w zakresie warunków zwolnień grupowych. Zatem, proces konsultacji ws. porozumienia nadal trwa - twierdzą przedstawiciele NSZZ "S".

Przypomnijmy, że poprzednie spotkanie związkowców z reprezentantami Tesco ws. zwolnień grupowych odbyło się 28 sierpnia we Wrocławiu. Doszło wtedy do "omówienia procesu zmian, jaki będzie zachodził w firmie". Konsultacje trwały krótko, bowiem Solidarność - jak twierdzi - nie otrzymała od zarządu odpowiednich dokumentów dot. wdrażanych zmian i zwolnień pracowników.

Ostateczne decyzje w tej sprawie zapaść mają do 12 września br. Zwolnienia grupowe przewidziane są na termin 13 września 2018 - 31 stycznia 2019 r. i obejmą maksymalnie 2020 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych, plus do 180 pracowników na stanowiskach sprawujących nadzór.

Czytaj także:
Tesco z zaledwie 383 sklepami w Polsce. To najmniej od 2011 roku

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.