10.01.2017/10:32

Tesco UK upraszcza procedury i porządkuje centra dystrybucyjne

W dniu wczorajszym Tesco PLC zaproponowało zmiany w organizacji swojej brytyjskiej i irlandzkiej sieci dystrybucyjnej. Zmiany mają uprościć i uporządkować system zaopatrzenia sklepów, tak aby placówki detaliczne mogły lepiej obsługiwać klientów

Wprowadzane zmiany są częścią szerszego programu transformacji, który prowadzony jest już od dwóch lat. Jego celem jest lepsze dostosowanie do wymogów szybko zmieniającego się sektora handlu detalicznego.

Proponowane zmiany w dystrybucji obejmują redukcję działających na terenie Wielkiej Brytanii centrów dystrybucyjnych z 25 do 23. Zamknięte zostaną centra w Welham Green i Chesterfield. Ich zadania przejmą inne magazyny. Część zadań dystrybucyjnych, do tej pory realizowana we współpracy z firmami DHL i Wincanton, zostanie przeniesiona z powrotem do firmy. Przy okazji tych zmian uproszczona zostanie struktura zarządzania wszystkimi centrami dystrybucyjnymi.

Zmiany wiążą się z pewną redukcją zatrudnienia, choć w niektórych centrach powstaną też nowe stanowiska pracy. W większości centrów dystrybucyjnych zmiany będą polegały raczej na modyfikacji zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach.

Matt Davies, prezes zarządu Tesco UK&Irlandia, wyjaśnia:

W miarę jak zmieniają się oczekiwania klientów, jest kluczową sprawą, abyśmy dostosowywali nasz biznes do wyzwań przyszłości. W ramach tej adaptacji proponujemy likwidację dwóch centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii. Pozwoli nam to uprościć nasze operacje logistyczne i w rezultacie lepiej obsługiwać klientów.W trakcie całej tej reorganizacji priorytetem są nasi pracownicy. Dokładamy wszelkich starań, by wspierać ich w tym trudnym czasie.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kaakaadoo 10.01.2017

    "Priorytetem są nasi pracownicy" - czytaj: priorytetem są zwolnienia

  • Britcom5 10.01.2017

    "Uproszczenie procedur" - tak teraz nazywamy redukcję etatów czyli zwolnienia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.