01.08.2020/15:47

Tesco zmienia terminy płatności dla dostawców, aby walczyć ze skutkami Covid-19

Tesco poinformowało, że przedłużyły preferencyjne warunki płatności dla swoich mniejszych dostawców do 2021 r. Wszystko po to, aby pomóc firmom w pokonaniu pandemii Covid-19.

Sieć zapowiedziała, że będzie wysyłać płatności do prawie 2000 mniejszych dostawców zamiast zwykłego 14-dniowego terminu płatności, aż do 31 stycznia, podał Retail Week.

Władze Tesco mają nadzieję, że mniejsze firmy spożywcze „będą nadal wspierane przez cały pracowity okres lockdownu i nie tylko”. Dyrektor ds. Produktów Tesco, Andrew Yaxley, powiedział, że sieć będzie wspierać małych dostawców w czasie, gdy sektor spożywczy boryka się z niepewnością zamówień i problemami związanymi z koronawirusem.

Obecnie usuwa Tesco w koncentruje się na wojnie cenowej w UK z innymi sieciami. Napotyka zwiększoną konkurencję zwłaszcza ze strony niemieckich dyskontów Aldi i Lidl. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ania 03.08.2020

    przeczytajcie ten artykuł jeszcze raz, bo nie ma ni ładu ni składu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także