09.01.2018/17:10

Tesco zmniejsza hipermarkety i wynajmuje powierzchnie H&M

Tesco w Polsce pracuje nad ograniczeniem powierzchni swoich hipermarketów. To element strategii optymalizacji biznesu na naszym rynku. Firma wynajęła właśnie część uwolnionych powierzchni sieci H&M.

Sieć H&M uruchomiła pod koniec 2017 r. swoje salony modowe w czterech centrach handlowych należących do sieci Tesco w Polsce. Nowe sklepy działają w Pasażach Tesco w Wałbrzychu, Tarnowskich Górach, Zielonej Górze i Krakowie.

Warto dodać, że proces zmniejszania powierzchni hipermarketów i wynajmowania ich zewnętrznym operatorom dotyczy nie tylko polski, ale pozostałych rynków Tesco w Europie Centralnej. Sieć H&M otworzyła także sześć swoich salonów w galeriach handlowych Tesco na Słowacji (1), na Węgrzech (3, w tym 2 w październiku 2017 r.) i w Czechach (2).

Tesco Polska zarządza obecnie to 52 centrami i galeriami handlowymi Pasaże Tesco. Operator zarządza w naszym kraju siecią ok. 420 sklepów, a w całej Europie Centralnej ma ich ponad 900.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.