26.06.2018/11:06

Teslą do Intermarche. Sieć umożliwi ładowanie samochodów elektrycznych

Sieć Intermarche postawi wkrótce pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych przy swoich sklepach. Rozwiązanie pojawi się początkowo w Ostródzie, Grajewie oraz Knurowie.

– Elektromobilność jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłowych. Transport elektryczny obejmuje coraz większą liczbę krajów, zyskuje na popularności również w Polsce. Wychodząc naprzeciw tym najnowszym trendom, otwieramy pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych – mówi Armen Papazjan, dyrektor generalny Intermarché. I dodaje: – Otwieramy te stacje z nadzieją, że w kolejnych latach na naszych drogach będzie coraz więcej samochodów napędzanych energią elektryczną, a dzięki temu poprawi się jakość powietrza.

Prace związane z uruchomieniem stacji w Ostródzie przebiegają pomyślnie i są już na końcowym etapie. Stacja została zasilona przez dystrybutora energii elektrycznej – firmę Energa Operator, a teraz czeka na odbiór przez Urząd Dozoru Technicznego.

Na podobnym poziomie zaawansowania są prace dotyczące otwarcia stacji ładowania w Grajewie – została ona zasilona przez dostawcę energii elektrycznej, a następnie będzie sprawdzona przez Urząd Dozoru Technicznego.

Nieco dłużej na stację ładowania samochodów elektrycznych będą musieli poczekać mieszkańcy Knurowa. Trwają ostatnie ustalenia między przedstawicielami Intermarché w Knurowie a dostawcą energii elektrycznej – firmą Tauron. Po ich zakończeniu rozpoczną się prace budowlane, a na przełomie lipca i sierpnia jest planowana instalacja.

Każda ładowarka, która stanie w punktach ładowania pojazdów Grupy Muszkieterów, będzie mogła obsłużyć dwa samochody. Sieć na ten moment nie planuje wprowadzać opłat za ładowanie.

Jak wynika z danych Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, w Polsce ulokowanych jest zaledwie 150 stacji ładowania pojazdów elektrycznych o odpowiednim standardzie. Pod tym względem jesteśmy daleko w tyle za krajami Europy Zachodniej i USA. Jednak nie ma wątpliwości, że wkrótce pojawią się w Polsce kolejne tego rodzaju stacje.

Grupa Muszkieterów planuje stawiać kolejne stacje przy swoich sklepach, początkowo przy głównych szlakach komunikacyjnych. W tym celu nawiązała współpracę z Greenway Infrastructure Poland. Spółka ta zapowiada, że - współdziałając z różnymi partnerami, nie tylko Intermarche - do końca dekady postawi w naszym kraju blisko 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Karol 07.07.2018

    Brawo dla sieci! Dobry patent na zatrzymanie klienta, ktory idzie sobie na zakupy a auto w tym czasie ładuje sie na greenway'u. Takie inicjatywy zwlaszcza w ujeciu EKO to ja rozumiem ;D

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.