30.01.2017/14:19

TFI Capital Partners zainwestuje w iPOS – producenta kasoterminali

iPOS, polski producent rozwiązań informatycznych dla małych i średnich detalistów oraz punktów usługowych, uzyskał wsparcie ze strony funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners

  iPOS, rozpoczął pracę nad produktem jako startup. Firma od listopada 2016 roku oferuje urządzenie iPOS duet, będące drukarką fiskalną zintegrowaną z terminalem płatniczym oraz aplikacją chmurową iPOS Web do zarządzania punktami handlowymi. Szeroka dystrybucja produktu rozpocznie się w lutym.

   Spółka iPOS SA, twórca pierwszego w Polsce kasoterminala dla małych i średnich sklepów oraz punktów usługowych, uzyskała finansowe oraz kompetencyjne wsparcie ze strony funduszy należących do Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Capital Partners. iPOS pozyskał już doinwestowanie, a całkowite zamknięcie transakcji planowane jest w pierwszym kwartale obecnego roku.

   - Do decyzji o inwestycji przekonał nas ogromny potencjał rozwiązania. Unikatowy produkt, który został stworzony przez iPOS, zrewolucjonizuje pracę małych detalistów oraz punktów usługowych. Jest to przykład technologii, która wpływa nie tylko na jakość i komfort pracy, ale pozwala przedsiębiorcom również mierzyć się z dynamicznie zachodzącymi zmianami na rynku fiskalnym. Wierzymy, że produkt będzie powszechnie używany, ponieważ stoi za nim nie tylko innowacyjny pomysł, ale również ważny dla grupy odbiorców niski koszt wdrożenia. Cieszy nas fakt, że możemy wesprzeć projekt, który zmienia oblicze polskiego handlu – powiedział Adam Chełchowski, prezes zarządu TFI Capital Partners.

   iPOS został założony z inicjatywy menedżerów z doświadczeniem na rynku rozwiązań dla branży handlu detalicznego. Pomysłem na biznes było stworzenie pierwszego w Polsce produktu, który połączy świat fiskalny i płatniczy. Rozwiązaniem opracowanym przez iPOS jest jedyny na polskim rynku kasoterminal. Model iPOS duet bazuje na drukarce fiskalnej, a nie na kasie fiskalnej. Drugim głównym elementem urządzenia jest terminal płatniczy wyposażony w klawiaturę i ekran dotykowy. Całość rozwiązania jest zintegrowana z platformą iPOS web, która pozwala na zdalne zarządzanie urządzeniami, usługami, asortymentem i personelem, a równocześnie w łatwy sposób zapewnia wgląd do bieżących informacji o kluczowych aspektach prowadzonej działalności.

   - Mamy produkt, który podoba się zarówno klientom, jak i dealerom. Dostarczamy rozwiązanie, które pomimo ścisłych regulacji daje użytkownikowi możliwość personalizacji. Nasza mocna oferta wraz ze wsparciem ze strony TFI Capital Partners umożliwi dokonanie na rynku rewolucji, której największymi beneficjentami będą mali przedsiębiorcy – powiedział Jacek Kucharzewski, współzałożyciel iPOS SA, odpowiedzialny za rozwój produktu.

   Dodaj komentarz

   0 komentarzy

   Zostaw komentarz

   Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.