26.09.2016/10:12

Tołpa idzie na sprzedaż

Na rynku kosmetycznym pojawia się szansa na dużą transakcję. Jak podaje „Puls Biznesu”, na sprzedaż trafi wkrótce spółka będącą właścicielem marki Tołpa.

Marka Tołpa powstała pod koniec lat 80. Z początku produkowała leki z torfem, ale stopniowo zaczęła zmieniać profil, inwestując coraz bardziej w kosmetyki. Obecnie przychody Torf Corporation, producenta kosmetyków i dermokosmetyków Tołpa, to ponad 100 mln zł. Firma miała w ub.r. 22-proc. rentowność na poziomie EBIT, co z pewnością przełoży się na jej wysoką wycenę.

Gazeta donosi, że na firmę jest już spora lista potencjalnych inwestorów – branżowych oraz finansowych. Wysokie zainteresowanie to nie tylko efekt świetnej kondycji firmy, ale również fakt, że na perspektywicznym rynku kosmetycznym nie było w ostatnim czasie zbyt wielu możliwości przejęć. Ostatnia duża transakcja to przejęcie Dax Cosmetics przez Amerykanów w 2014 roku. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ktośtam z branży 27.09.2016

    No piękna firma, ale relatywnie patrząc, że zakładała ją żona Johnson&Johnson z grubą kasą pod koniec lat 90-tych i całe lata 90-te, gdzie przebitka była niebywała - nawet 10.000% to i tak słabo jak dzisiaj obrót jest "tylko" 100mln. Nie jest to jakiś nadmierny wynik. Oczywiście jest to jakiś sukces, ale nie życiowy. Z taką kasą w tamtych latach można było rozwiną firmę kilka razy bardziej. Parę lat temu P. Piasecka-Johnson zmarła i teraz widać rodzina wbiła lage w ten biznes. Całe szczęście, że to ktoś przejmie, bo by zmarnowali tą firmę - z takim podejściem, a kosmetyki mają całkiem dobre - może nie wybitne, ale dobre. Szkoda by było....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.