03.01.2020/10:20

Tomasz Suchański, prezes Żabki: Nadchodzi rewolucja w zakupach

Tomasz Suchański, prezes Żabki, prognozuje, że z perspektywy branży handlowej najważniejszą zmianą w nowym roku będzie dalsza ewolucja potrzeb klienta i coraz szersze zastosowanie technologii cyfrowych – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

W „Pulsie Biznesu” Tomasz Suchański podkreśla, że zjawiskiem, które będziemy obserwowali w najbliższych latach, jest rewolucja w zakupach. Ekspert zaznacza, że sam proces zakupowy nie uległ znacznej zmianie od połowy XX w., gdy spopularyzowały się sklepy samoobsługowe. Obecnie jednak — dzięki potężniejszym komputerom, technologii rozpoznawania obrazu i mocy obliczeniowej oferowanej przez rozwiązania chmurowe — także tradycyjne sklepy czeka rewolucja. Zdaniem Suchańskiego, tego właśnie oczekuje klient.

W ocenie prezesa Żabki, kluczowe jest też ujarzmienie danych. Na łamach „Pulsu Biznesu” zauważa on, że myśląc o trendach, nie możemy nie zanotować konsekwencji czwartej rewolucji przemysłowej, której jesteśmy świadkami. Jak wskazuje ekspert, ogromna ilość danych może być efektywnie przekuwana na poprawę wyników sieci handlowych, np. przez optymalizację asortymentu, zarządzanie promocjami czy weryfikowanie potencjalnej lokalizacji nowych placówek.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.